Rezultate te kerkimit per termin: +Manifestimi

Meta: total 1000 / total_found 1543 / time 0.001 / keyword[0] manifestimi / docs[0] 1543 / hits[0] 1908 /
No Pic available
  • 2017-06-04

Një këngë dashurie

Prezantohet nga botuesi francez në Marché de la Poésie, manifestimi më i njohur poetik në Francë, libri “Territoret e shpirtit” me autor Luan Rama. Luc Vidal Libri «Territoret e shpirtit» me autor Luan Rama është një mënyrë për të vazhduar bashkëpunimin tonë të vjetër

Gjermani, alarm për sulm terrorist, ndërpritet festivali
  • 2017-06-03

Gjermani, alarm për sulm terrorist, ndërpritet festivali

  Alarm terrorizimi në festivalin muzikor Rock am Ring të Nurenbergut. Manifestimi, që mbahet që prej vitit 1985, është më popullori i muzikës rok që mbahet në Gjermani dhe është ndërprerë për shkak të një kërcënimi të pasaktësuar mirë akoma. Lajmi është bërë i ditur

Protesta e opozitës, qytetarët nisen nga rrethet drejt Tiranës
  • 2017-05-13

Protesta e opozitës, qytetarët nisen nga rrethet drejt Tiranës

Ashtu siç ka paralajmëruar opozita do të zhvillojë sot një protestë në bulevardin dëshmorët e Kombit në Tiranë. Protesta pritet të nisë në orën 12:00 dhe zhvillohet pas 84 ditë qëndresë në çadrën e lirisë. Qendra e këtij manifestimi pritet të jetë çadra e protestës, ndërk

No Pic available
  • 2017-05-11

Basha: Më 13 maj autostrada referendare për zgjedhje të lira

Në ditën e 83 të protestës, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ftoi masivisht qytetarët që të bashkohen në protestën e 13 majit, sipas të cilit do të kalojë autostrada referendare për zgjedhje të lira dhe të ndershme. Basha: Miqtë tanë anë e mban botës, duhet ta dinë fare m

Maduro kërkon rishikimin e Kushtetutës, opozita: Grusht shteti!
  • 2017-05-02

Maduro kërkon rishikimin e Kushtetutës, opozita: Grusht shteti!

Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, ka njoftuar se kërkon të thërrasë një Asamble Kushtetuese të popullit për të reformuar strukturën gjyqësore të shtetit që sipas tij do të sjellë paqe në vendin tonë. Një lëvizje e denoncuar si një grusht shteti nga opozita. Julio Borges, k

No Pic available
  • 2017-05-01

Sot 1 Maji, Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve

Në shumë vende të botës përkujtohet më 1 maj dita e punëtorëve. Dita e Punës, ose Festa e Punëtorëve, është një festë që festohet më 1 Maj të çdo viti, e cila synon të kujtojë angazhimin e lëvizjeve sindikale dhe vështrimin ekonomik-social të punëtorëve. Në Shqipëri ditë

Parisi në flakë për 1 Majin, katër policë të plagosur
  • 2017-05-01

Parisi në flakë për 1 Majin, katër policë të plagosur

Në Paris janë regjistruar trazira ditën e 1 majit, pavarësisht nga masat e marra për sigurinë. Në krye të korteut këtë herë janë pozicionuar organizatat anarshiste, që kanë lëshuar shishe me bomba molotov kundër forcave të rendit. Këta të fundit i janë përgjigjur me përdorimin