Rezultate te kerkimit per termin: +Manila

Total: 312
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.204Z

Vërshime të mëdha në Manila, të paktën 2 viktima

Moti i keq me reshje të shumta gjatë të hënës ka shkaktuar probleme të mëdha në disa pjesë të kryeqytetit të Filipineve, Manila. Disa zona të qytetit janë zhytur thellë në ujë derisa mijëra persona përgjatë rajoneve veriore të bregdetit dhe maleve janë larguar për në strehimor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.266Z

Tërmet në Manila, nuk ka dëme

Manila, 25 mars, NOA - Një tërmet me magnitudë 6.2 ballë e shkallës Rihter, goditi sot kryeqytetin e Filipineve, Manilën. Kjo u njoftua nga Instituti Kombëtar i Sizmiologjisë. Ndërkaq, sipas Institutit Amerikan të Gjeofizikës (USGS), epiqendra e tërmetit "ndodhet rreth 100 km n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.209Z

Vërshime të mëdha në Manila

Të reshura të shumta të hënën kanë shkaktuar probleme të mëdha në disa pjesë të kryeqytetit të Filipineve, Manila. Disa zona të qytetit janë zhytur thellë në ujë derisa mijëra persona përgjatë rajone

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.066Z

Perleshje ne Manila, 16 te vdekur

Perleshje me arme mes forcave te rendit dhe nje bande grabitesish ne kryeqytetin Manila te Filipinave. Si pasoje, 16 persona kane mbetur te vrare, mes te cileve edhe nje polic. Shefi i policise njoftoi se personat kishin planifikuar te vidhnin nje depo ne periferine e Paranaque. Disa pre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.953Z

Stuhi ne Filipine, permbytet Manila, 72 viktima

Nje stuhi tropikale ka pefshire Ishujt Filipine duke shkaktuar 72 viktima, shume deme materiale dhe qindra mijera te pastrehe. Autoritetet kane urdheruar nisjen e operacioneve per te shpetuar banoret e mbijetuar, te cilet po kalojne ore frike mes ujrave qe kane permbytur shtepite e tyre.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:41.880Z

Demografi, në Manila apo Kalingrad, lind banorja e shtatëmiliardtë

MANILA - Në Manila apo Kalingrad? Vajzë apo djalë? Shumë vende kanë marrë përsipër lindjen simbolike të banorit të shtatëmiliardtë të planetit, rast për OKB-në për të tërhequr vemendjen mbi sfidat e rritjes demografike. Ky prag u kalua saktësisht në vitin 1999. Janë dashur 12 vj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.757Z

Manila 6 milione njerez ne meshen e Papa Franceskut

0 brbr brbrPjesemarrje masive ne meshen e Papa Franceskut ne Manilabrbr brbrRreth 6 milione njerez ishin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama