Rezultate te kerkimit per termin: +Manomanouche

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.871Z

“Shkodra Jazz Festival”, nis nga aeroporti “Nënë Tereza”

“Shkodra Jazz Festival” e ka nisur nga aeroporti “Nënë Tereza” në Tiranë, e më pas do të udhëtojë drejt Shkodrës, qyteti që do t’i mirëpresë për tri ditë. Festivali i njohur i xhazit në Shqipëri, “Shkodra Jazz Festival”, tashmë në vitin e saj të katërt,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.883Z

Kur Shkodra ushton Jazz

SHKODER - Ia vlen te kalosh nje vit te tere duke menduar se ne nje jave te vitit do te kete nje festival te terin vetem per muziken Jazz. Dhe ku, ne Shkoder! Aty ku "dashnoret" e Jazz-it ndoshta kohe me pare vinin koken ne rrezik. Keshtu shprehet Anton Prendushi, 65 vjec, nje nga ndjekesit me te rre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.886Z

Simboli i jazz-it ngrihet në Shkodër

“Shkodra Jazz Festival” rikthehet sërishmi në qytetin e Shkodrës. Aktiviteti është produkt i shoqatës kulturore “Rrok Jakaj”, që i kushtohet muzikantit të mirënjohur shkodran me të njëjtin emër, i cili është ndarë nga jeta aksidentalisht pak vite më parë. Miqtë dhe bashkë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama