Rezultate te kerkimit per termin: +Manteli

Meta: total 65 / total_found 65 / time 0.000 / keyword[0] manteli / docs[0] 65 / hits[0] 70 /
12 kopshte gati të pamundura
  • 2017-04-25

12 kopshte gati të pamundura

Në çatinë e një qiellgërvishtësi, kapur në murin e kuzhinës, por edhe në hapësirën ose kasafortën e një banke, janë kopshtet më të çuditshme që kanë marrë jetë. Ne do tiu prezantojmë me rastet më të pazakonta. Kopsht në kuzhinë Wall Farms, është kopshti vertikal, i realiz

No Pic available
  • 2017-02-28

Nga Dritan Hila/ Kostumi rumun që nuk vesh dot Rama

Nga Dritan Hila/ Edhe sot si shumë herë të tjera, kryeministri Rama nuk ka munguar të akuzojë nga Elbasani opozitën se është frenuesja e vetingut dhe reformës në drejtësi. Madje për ta bërë më të kuptueshme për studentët e auditorit që me siguri as ja kanë haberin se çfarë po n

Një grua si Ana
  • 2016-06-15

Një grua si Ana

Jeta në Gjenevë e çiftit Dostojevski në Ditarët e së shoqes…Pasioni për bixhozin dhe varfëria ekstreme në të cilat shkroi kryeveprat e letërsisë E diel 20/21 dhjetor – Shkova të falem në Kishë. Para se të nisesha bëra sherr me Fedian, i cili më gërthiti që e zg

No Pic available
  • 2016-06-01

Nuk shkohet në Europian me shpatën e Skënderbeut

Nga Andi Bushati Afrimi i europianit po rrezikon ti vërë futbollistët shqiptarë të kombëtares nën të njëjtin presion si para ndeshjes së Beogradit.  Në vend që të marrin mbi supe rolin e sportistit profesionist, atyre riskon ti vishet me zor manteli i heroit që lufton për nderin e ko

Nuk shkohet në Europian me shpatën e Skënderbeut!
  • 2016-05-31

Nuk shkohet në Europian me shpatën e Skënderbeut!

Nga Andi Bushati Afrimi i Europianit po rrezikon t’i vërë futbollistët shqiptarë të Kombëtares nën të njëjtin presion si para ndeshjes së Beogradit. Në vend që të marrin mbi supe rolin e sportistit profesionist, atyre riskon t’i vishet me zor manteli i heroit që lufton p

Përtej shifrave
  • 2016-05-21

Përtej shifrave

ALEKSANDËR KOCANI Përtej shifrave ndodhet ... cilësia. Por ajo mund të shihet vetëm me "syrin" e mendjes, pra të hamendësohet. Cilësia mund të "kapet" vetëm me skema apo modele (apo, "rrjeta" po të perifrazonim Popper) teorike, që, si të tilla, për t'u pranuar kanë nevojë që të

SHBA-ve po u shembet toka nën këmbë
  • 2016-05-06

SHBA-ve po u shembet toka nën këmbë

Shteteve të Bashkuara po u shembet toka nën këmbë. Në këtë përfundim mbërrin studimi i një grupi shkencëtarësh që paralajmërojnë rritje të aktivitetit sizmik në ta ardhmen në jug-lindje të vendit. Bëhet fjalë për shembje të mantelit të asaj që njihet si Pllaka e Amerikës V