Rezultate te kerkimit per termin: +Manxuki

Meta: total 23 / total_found 23 / time 0.000 / keyword[0] manxuki / docs[0] 23 / hits[0] 27 /
Rama ngushëllon May-n: Kupa e Botës po vjen në Ballkan (Video)
  • 2018-07-12

Rama ngushëllon May-n: Kupa e Botës po vjen në Ballkan (Video)

Ethet e gjysmëfinales së Kupës së Botës mes Anglisë dhe Kroacisë nuk kanë lënë pa prekur ehe liderët botërorë të cilët janë mbledhur në samitin e NATO-s që prej ditës së djeshme në Bruksel. Kryeministrja e Anglisë, kancelarja Merkel, Presidenti dhe Ministri i Jashtëm turk dhe

Kroaci-Danimarkë pa fitues, ndeshja shkon në shtesë
  • 2018-07-01

Kroaci-Danimarkë pa fitues, ndeshja shkon në shtesë

Kroacia dhe Danimarka do të luajnë në shtesë pas 90 minutave të mbyllura në barazim 1-1. Ndeshja, e vlefshme për 1/8-at e finaleve të Kupës së Botës, u zhbllokua që në minutën e 1-rë nga danezët me golin e Jorgensen, por ballkanasit barazuan pas dy minutash me sulmuesin manxukiç. Gj

Fëmijëria e vështirë mes varfërisë dhe luftës, ku janë rritur finalistët e Championsit
  • 2017-06-04

Fëmijëria e vështirë mes varfërisë dhe luftës, ku janë rritur finalistët e Championsit

Të lindur mes varfërisë, të arratisur nga lufta, një jetë mes alkoolit dhe drogës së prindërve të të afërmve të tyre. Kjo është fëmijëria e finalistëve të sotëm të Ligës së Kampionëve, të cilët kanë kaluar peripeci dhe vështirësi të shumta gjatë jetës dhe karrierës s

Kosova pëson dy gola në Loro Boriçi, Manxhukiç shënon për kroatët
  • 2016-10-07

Kosova pëson dy gola në Loro Boriçi, Manxhukiç shënon për kroatët

Kosova përballet sot me Kroacinë në stadiumin Loro Boriçi në Shkodër. Megjithatë nuk e ka nisur në mënyrën më të mirë ndeshjen e dytë kualifikuese për Botërorin Rusi 2018. Kombëtarja më e re e Europës ka pësuar dy gola vetëm pak minuta pas fillimit të ndeshjes. Ka qenë shtatla

Dita e CR7, ja rekordet që mund të thyejë në Europian
  • 2016-06-14

Dita e CR7, ja rekordet që mund të thyejë në Europian

Rekordet janë kthyer në një "fiksim" për Kristiano Ronaldon, i cili përballë Islandës do të ketë shansin që të thyejë gjashtë të tillë. "Asi" i Realit të Madridit do të ketë shansin që të shkruajë emrin e tij me germa të arta edhe në kompeticionin më të rëndë- sishëm t

Pep Guardiola çmendet nga pyetjet e gazetarit
  • 2016-02-26

Pep Guardiola çmendet nga pyetjet e gazetarit

Trajnerit të Bajernit, Pep Guardiol, nuk i pëlqen shumë që të japë intervista. Pas ndeshjes në Torino, spanjolli ka dhënë intervistën për "Sky", ku e analizon barazimin jo me shumë qetësi. Reporterët e "Welt", së bashku me studiuesin e mimikës, Dirk Ailert kanë analizuar nervozizmi

No Pic available
  • 2014-08-19

Trofeu i parë në Spanjëvendoset nga derbi i Madridit

SPANJË - Real e Atletik luajnë sot në “Santiago Bernabeu” aktin e pare e finales së Superkupës. Pas finales së Lisbonës, ku Reali e mposhti Atletikon në derbin e Ligës së Kampionëve vetëm pas kohës shtesë dhe mori