Rezultate te kerkimit per termin: +Mapo

Meta: total 1000 / total_found 2527 / time 0.001 / keyword[0] mapo / docs[0] 2527 / hits[0] 3731 /
Gazetari i kronikës: Dy grupe në Tiranë vendosin gjoba 1 milion euro nga burgu!
  • 2019-04-06

Gazetari i kronikës: Dy grupe në Tiranë vendosin gjoba 1 milion euro nga burgu!

Grupet kriminale gjobvënëse sipas gazetarit Ferdinand Dervishi janë problemi më i madh i bizneseve në Tiranë aktualisht. Ai thekson në një një intervistë për gazetën Mapo, se nga qelitë e burgut, kriminelë me emër urdhërojnë rrjepjen e biznesmenëve. Thjesht mund të themi tani se g

Mbyti Unazën e Re dhe shkollat me heroinë, në pranga TAFA 29-vjeçar
  • 2019-03-21

Mbyti Unazën e Re dhe shkollat me heroinë, në pranga TAFA 29-vjeçar

Shpërndante sasi të mëdha heroine e kokaine, Tafa arrestohet në flagrancë. Ja zonat që mbulonte me drogë në Tiranë Policia e Tiranës ka arrestuar një 29-vjeçar, pasi i është gjetur lëndë narkotike, e llojit heroinë. Operacioni i koduar Mapo, ka çuar pas hekurave shtetasin me inicia

Faqet e para të gazetave-19 Mars 2019
  • 2019-03-19

Faqet e para të gazetave-19 Mars 2019

#td_uid_1_5c909943c401e .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/1-1-2-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5c90

Letërsia shqipe në Panairin e Librit në Lajpcig (Foto)
  • 2019-03-17

Letërsia shqipe në Panairin e Librit në Lajpcig (Foto)

Letërsia shqipe do të jetë e pranishme në Panairin e Librit në Lajpcig nga data 21 deri 24 mars. Përveç të ftuarve dhe programit të pasur me aktivitete, prezantohet dhe katalogu në anglisht me veprat dhe autorët që kanë fituar çmimet më të rëndësishme të vitit 2018. Henrik S.G. me

Rinovimi i qeverisë, senatori i PS: Sjam dakord, Rama ta lexojë
  • 2019-01-30

Rinovimi i qeverisë, senatori i PS: Sjam dakord, Rama ta lexojë

Në fund të dhjetorit, duke reflektuar nga protesta e Studentëve siç tha edhe vetë në mbledhjen e Asamblesë, kryeministri Edi Rama rinovoi rrënjësisht qeverinë e tij, duke ndryshuar 7 ministra dhe zv/kryeministrin, detyrë me të cilën ngarkoi një socialist të vjetër si Erion Braçe. Po

Unaza, Kryemadhi  Ramës: Librin e aritmetikës e mbylle në klasën e 4-të
  • 2018-11-21

Unaza, Kryemadhi Ramës: Librin e aritmetikës e mbylle në klasën e 4-të

Kryeministri Edi Rama ionizoi sot opozitën për akuzat për tenderin e Unazës së Madhe, ku 1 km rrugë do të kushtojë 18 milionë euro, duke thënë se ingjinjerat e pdlsi të kuptojnë se km nuk janë si metrat e teritalit në MAPO. Por kreut të ekzekutivit i është përgjigjur kryetarja e L

18 mln euro 1 km, Rama: Km e rrugëve sjanë si metrat e teritalit në MAPO
  • 2018-11-21

18 mln euro 1 km, Rama: Km e rrugëve sjanë si metrat e teritalit në MAPO

Akuzat nga fronti opozitar për një mega-vjedhje me ndarjen e tenderit për ndërtimin e Unazës së Madhe te 3 kompani mike të qeverisë, i kanë lënë përshtypje negative kryeministrit Edi Rama. PD dhe LSI thonë se 1 km rrugë do të kushtojë 18 milionë euro te aksi nga Pallati me Shigjeta