Rezultate te kerkimit per termin: +Maqedonia

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.680Z

Maqedonia zevendeson Serbine

Përfaqësuesit e Qeverisë së Kosovës presin që produktet maqedonase të zëvendësojnë mallrat e importuara nga Serbia. Sekretari gjeneral në Ministrinë Kosovare të Eurointegrimeve, Edon Çana theksoi se Maqedonia duhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.051Z

Maqedonia jashtë

Shanset e Shkupit për t’u anëtarësuar në NATO u dogjën thuajse plotësisht dje në mbrëmje, pasi Athina njoftoi vënien e vetos, pas mungesës së një zgjidhjeje për çështjen e emrit kushtetues të Maqedonisë. “Greqisë i vjen keq, por për momentin nuk mund të lejojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.429Z

Maqedonia,17 vjet pavarësi

Autori i Lajmit: red.Maqedonia festoi dje 17-vjetorin e pavarësisë së saj. Gjatë këtyre viteve vendi është përballur me sfida në rrafshin ekonomik, diplomatik dhe me zgjidhjen e çështjeve etnike. Në këtë përvjetor Maqedonia ka statusin e kandidates për anëtarësim në Bashkimin Evro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.176Z

Maqedonia e Tomas Manit

Nga Ndriçim Kulla Ndoshta drejtuesit e shtetit maqedonas, të cilët negociojnë tanimë prej shumë vitesh, me ndërmjetësim ndërkombëtar, me Greqinë, për çështjen e emrit të shtetit maqedonas, që ka bllokuar procesin integrues euro-atlantik të vendit, dhe është bërë shkak që ky ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.667Z

Maqedonia kunder Serbise

Maqedonia do te votoje kunder rezolutes se Serbise per Kosoven ne Kombet e Bashkuara. Vendimi nuk eshte bere publik por konfirmohet per Top Channel nga burime te sigurta ne Ministrine e Jashtme maqedonase. Ministria e Jashtme e Shkupit ka derguar edhe sqarime se si ambasadoret e saj ne O

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.362Z

Maqedonia

Pakkush e di se Maqedoni quhet edhe një qytet i vogël në shtetin amerikan në Ohajo. Ndryshe nga Maqedonia e Evropës, Maqedonia e Ohajos është themeluar në vitin 1824 dhe ka rreth 10 000 banorë. Fill pas ndërtesave të para, ngulimi tërhoqi vëmendjen e studentëve të një shkolle feta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.957Z

Maqedonia si Miradia

“Maqedonia e Epërme” mund të jetë emërtimi që mund të zgjidhë problemin 20-vjeçarë të fqinjëve tanë lindorë me Greqinë, mbi çështjen e emërtimit të shtetit. Aktualisht, Maqedonia njihet zyrtari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama