Rezultate te kerkimit per termin: +Maqedonine +Shqiperine

Meta: total 401 / total_found 401 / time 0.001 / keyword[0] maqedonine / docs[0] 1414 / hits[0] 1742 / keyword[1] shqiperine / docs[1] 17436 / hits[1] 26594 /
NEGOCIATAT, JETIKE PËR TË MBAJTUR GJALLË ORIENTIMIN PRO EUROPIAN
  • 2018-06-27

NEGOCIATAT, JETIKE PËR TË MBAJTUR GJALLË ORIENTIMIN PRO EUROPIAN

Majlinda Bregu E para: Celja e negociatave te anetaresimit me Shqiperine e Maqedonine eshte jetike per te mbajtur gjalle orientimin pro europian te vendeve te Ballkanit Perendimor. Cdo mjegull ndaj kesaj qasje vetem na ben me vulnerabel ndaj tentakulave te bashkepunimit politik dhe ekonomik me pale

NEGOCIATAT, JETIKE PËR ORIENTIMIN PRO EUROPIAN
  • 2018-06-27

NEGOCIATAT, JETIKE PËR ORIENTIMIN PRO EUROPIAN

Majlinda Bregu E para: Celja e negociatave te anetaresimit me Shqiperine e Maqedonine eshte jetike per te mbajtur gjalle orientimin pro europian te vendeve te Ballkanit Perendimor. Cdo mjegull ndaj kesaj qasje vetem na ben me vulnerabel ndaj tentakulave te bashkepunimit politik dhe ekonomik me pale

Rexhep Qosja Bashkimi i shqiptareve i pashmangshem
  • 2017-02-14

Rexhep Qosja Bashkimi i shqiptareve i pashmangshem

p styletext-align justifyIntervista e plote e Profesor Rexhep Qosja dhene gazetares Rudina Xhunga per Dritare ne Vizion Plusbrbr p styletext-align justifyProfesor Qosja cfare do te thote shkembim territoresh per Shqiperine Kosoven Mitrovicen Preshevenbrbr p styletext-align justifyUne mund te them se

Ndikim rus ne Shqiperi
  • 2016-12-04

Ndikim rus ne Shqiperi

var fbShare url httpvizionplusalndikim-rus-ne-shqiperisize smallbrbrNe Tirane diplomati dhe studiuesi Shaban Murati thote se Rusia ka shtrire influencen e saj jo vetem ne ato qe mund te konsiderohen si shtete sllave ne rajonin e Ballkanit por dhe ne Shqiperi Ne nje interviste per Zerin e Amerikes a

Interkonjeksioni Shqiperi- Maqedoni Rama Ndihma gjermane eshte e para
  • 2016-10-28

Interkonjeksioni Shqiperi- Maqedoni Rama Ndihma gjermane eshte e para

Tirane 28 tetor 2016 NOAal- Kryeministri Edi Rama thote se Gjermania eshte nje partner i pazevendesueshem ne nje rruge te veshtirebr br Deklarata e tij u be sot nga Kryeministria gjate firmosje se marreveshjes mes Republikes Federale te Gjermanise dhe Republikes se Shqiperise per pjesen e dyte te

Meta I mbetem marreveshjeve per kanabisin duhet bere me shume
  • 2016-10-25

Meta I mbetem marreveshjeve per kanabisin duhet bere me shume

Transmetuar me 25102016 - 0759 Kreu i Kuvendit Ilir Meta thote se marredheniet mes Partise Socialiste dhe Levizjes Socialiste per Integrim jane marredhenie normale bashkepunimibr br Gjate nje interviste per emisionin 5 pyetje nga Babaramo ai deklaroi se f

Meta ne Kine Mirepresim investime ne infrastrukture bujqesi e turizem
  • 2016-10-20

Meta ne Kine Mirepresim investime ne infrastrukture bujqesi e turizem

Transmetuar me 19102016 - 1420 Pekin 19 tetor 2016 NOAal- Me ftese te Presidentit te korporates Power Construction Corporation of China Yan Zhiyong kryetari i Kuvendit te Shqiperise Ilir Meta vizitoi zyrat qendrore te saj dhe pati nje bashkebisedim me drejtu