Rezultate te kerkimit per termin: +Maqedonise +Ne +Naten

Total: 36
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.099Z

Elhaida dhe Patriku triumfojne ne naten e kenges amerikane

Cerekfinalja e Akademise se Yjeve ka permbushur gjithe objektivat e nje spektakli dinjitoz dhe te arrire profesionalisht. Mes duartrokitjeve drejtuesja e spektaklit Zana Cela, ka ftuar skuadren e kuqe dhe blu, si dhe te miqte e nderit te ndjekin gjykimet e artisteve te rinj mbi politiken. Nje insert

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.157Z

KosovaInFest Tirana con ne Kosove regjisorin e Kosoves

Ne Teatrin Kombetar te Kosoves ne Prishtine sot behet hapja solemne e festivalit nderkombetar te teatrove KosovaInFest te cilit i prine shfaqja Tri vuajtjet e qytetarit Vanek e autorit Vaclav Havel dhe me regji te Andrej Krob e cila eshte njera nga tete shfaqjet teatrore nga vende

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.351Z

Hyn dhe vjedh ne lokal ja si ja lehteson punen policise per ta kapur VIDEO

Transmetuar me 04032016 - 1058 Hyn per te vjedhur ne lokal merr cka per te marre por nuk ndalet me aq Ne videon bashkengjoitur e cila eshte xhiruar ne Shkup te Maqedonise shihet nje i ri i cili ka hyre naten ne nje lokal per te vjedh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.311Z

Abruco, mes viktimave edhe shqiptare

Ambasada shqiptare ne Itali ka njoftuar se nje prej viktimave te termetit qe ka rene naten e sotme ne Abruco, eshte 4 vjecari shqiptar Elsajed Boshti. Trupi i pajete i vogelushit eshte identifikuar nga i ati ne Paganika. Nderkohe midis viktimave jane edhe kater shqiptare te Maqedonise. S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.944Z

Policia maqedonase shperndan emigrantet ne kufi

brbrPerplasje mes policise maqedonase dhe emigranteve qe tentonit te kalonin kufirin nga Greqia drejt Maqedonise Forcat e rendit perdoren gazin lotsjelles per te sprapsur turmat mengjesin e kesaj te premteje Raportohet se pese emigrante kane marre demtime te lehta Refugjatet kishin kaluar naten te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.940Z

Elbasan 10 trupa do te interpretojne ne Skampa

Eshte çelur në teatrin "Skampa" të Elbasanit edicioni i 14 i Festivalit Ndërkombëtar të Teatrit Bashkëkohor. Ne edicionin e sivjetshem te ketij festivali do te performojne 10 trupa teatrore nga vende te ndryshme si Kosova, Maqedonia, Armenia, Ruma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.940Z

Festivali i Filmit Ballkanik dhe Kulinarise ne Pogradec

Festivali i Filmit Ballkanik dhe Kulinarise vijon kalendarin e tij te ngjeshur me filma dhe gatime tradicionale nga vendet e ndryshme te Ballkanit. Maqedonia prezantoi ne naten e dyte filmat dhe kuzhinen e saj ne qytetin e Pogradecit. Sikunder eshte tradita per cdo dite ofrohet dreka me gatime tradi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama