Rezultate te kerkimit per termin: +Maqedonise

Total: 3660
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.275Z

Drucas Emripastajmbeshtetje Maqedonise

ATHINEuml- Greqia eshte e gatshme qe te zgjidhe menjehere ceshtjen e emrit me Maqedonine por per kete nevojitet qe Shkupi te tregoje vullnet dhe fryme konstruktive qe aktualisht nuk i ka deklaroi shefi i diplomacise greke Dhimitris Drucas ne nje interviste per gazeten hungareze Magyar Nemzet. Drucas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.061Z

Vendimi paradoksal i Maqedonise

Reagime te ashpra ka pasur nga Maqedonia pas vendimit te qeverise maqedonase per aplikimin e regjimit te ri te vizave per shtetasit shqiptare. Kryetari i komunes se Ohrit, njeri prej qyteteve me te frekuentuar nga turistet shqiptare gjate sezonit te veres, Aleksandar Petrevski, do te kerkoje shtyrje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.245Z

Denohet ish kryeministri i Maqedonise Buckovski

Ish-kryeministri i Maqedonise, Vllado Buçkovski u denua nga Gjykata e Shkupit me 3 vjet e 6 muaj heqje lirie per korrupsion. Buçkovski dyshohet se ne vitin 2001, kur ushtronte postin e ministrit te Mbrojtjes ka demtuar shtetin per nje vlere prej 3 milione eurosh, per shkak te furnizimit me pjese

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.392Z

NATO, Xhons: Mbeshtesim anetaresimin e Maqedonise

Zyrtari i Departamentit amerikan te Shtetit, Stjuart E. Xhons, i cili ndodhet per nje vizite zyrtare ne Shkup, ka deklaruar se SHBA mbeshtesin plotesisht anetaresimin e Maqedonise ne NATO. “Pozicioni i SHBA eshte i qarte, ne mbeshtesim anetaresimin e Maqedonise ne Aleance”, ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.056Z

Percaktohet vija kufitare mes Maqedonise e Kosoves

Eshte mbyllur procesi i percaktimit te vijes kufitare mes Maqedonise dhe Kosoves, e cila ndahet ne 4 zona. 70 shtylla te medha dhe 330 te vogla shenojne vijen kufitare te Maqedonise me Kosoven. Se shpejti do te vendosen edhe tabelat perkatese ku do te shkruhet Republika e Maqedonise dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.279Z

Droutsas Emri pastaj mbeshtetje Maqedonise

Nga Express me 27 nentor 2010 ne ora 1201 Greqia eshte e gatshme qe te zgjidhe menjehere ceshtjen e emrit me Maqedonine por per kete nevojitet qe Shkupi te tregoje vullnet dhe fryme konstruktive qe aktualisht nuk i ka deklaroi shefi i diplomacise greke Dhimitris Droutsas ne nje interviste per gaz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.920Z

147Realiteti148 politik i Maqedonise

Partia e re shqiptare ne Maqedoni formimi i se ciles u prezantua te shtunen ne Shkup do te quhet Lidhja Shqiptare dhe sipas themeluesit te saj Valon Bela i cili deri te premten njihej si udheheqes i OJQ Realiteti do te angazhohet per kantonizimin e Maqedonise. Nga Express me 21 nentor 2010 ne

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama