Rezultate te kerkimit per termin: +Mara +Monopoli

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] mara / docs[0] 1610 / hits[0] 2381 / keyword[1] monopoli / docs[1] 790 / hits[1] 931 /
Silvano e Maskanjit sukses ne Apoloni
  • 2010-10-02

Silvano e Maskanjit sukses ne Apoloni

Pervec publikut artdashes fierak opera u ndoq nga perfaqesues te trupit diplomatik dhe drejtues te pushtetit vendor. Merrte pjese edhe Ambasadori i OSBE-se Robert Bosh Konsulli i Pergjithshem i Konsullates Italiane ne Vlore Serxhio Stroci zv/ministrja e Kultures Suzana Turku Presidenti i kultures se

No Pic available
  • 2010-09-18

8220Silvano8221 e Maskanjit sukses ne Apoloni

Pervec publikut artdashes fierak opera u ndoq nga perfaqesues te trupit diplomatik dhe drejtues te pushtetit vendor. Merrte pjese edhe Ambasadori i OSBE-se Robert Bosh Konsulli i Pergjithshem i Konsullates Italiane ne Vlore Serxhio Stroci zv/ministrja e Kultures Suzana Turku Presidenti i kultures se

No Pic available
  • 2010-09-18

Opera italiane 8220Silvano8221 ne amfiteatrin e Apolonise

Pervec shfaqjes ne Apoloni opera 115-vjecare do te prezantohet edhe per publikun italian ne Piazza Duomo te Foxhias me 5 shtator per te vijuar dy dite me pas ne Teatrin e Korfuzit ne Greqi. Sipas zevendesministres se Kultures Suzana Turku shfaqja e Silvano-s ne amfiteatrin e Apolonise behet ne kuade

No Pic available
  • 2010-09-04

Aroma e Adriatikut 100 vjet me pare

Opera Silvano e shkruar ne vitin 1895 115 vjet me pare nga Mascagni me porosi te shtepise botuese Sonsogno e cila ia kishte propozuar kompozitorit kete porosi si nje teme qe zhvillohet ne nje qytet bregdetar ku dallohet aroma e Adriatikut pas asaj rusticane te kryevepres Cavalleria Rusticana e te nj

No Pic available
  • 2010-09-02

Opera “Silvano” në odeonin e Apolonisë

Në kuadrin e festivalit “Apolonia International Festival”, në odeonin e Apolonisë, sonte do të shfaqet premiera e operës “Silvano” të kompozitorit të mirënjohur italian Pietro Mascagni. Vepra është një bashkëprodhim trepalësh shqiptaro-italiano-grek. Kjo operë do të vij premi

No Pic available
  • 2010-09-02

Aroma e Adriatikut, 100 vjet më parë

Opera Silvano, e shkruar në vitin 1895 (115 vjet më parë) nga Mascagni me porosi të shtëpisë botuese Sonsogno, e cila ia kishte propozuar kompozitorit këtë porosi, si një temë që zhvillohet në një qytet bregdetar, ku dallohet aroma e Adriatikut, pas asaj rusticane të kryeveprës Cavall

No Pic available
  • 2010-09-02

Opera Silvano, premierë në skenën antike të Apollonisë me artistë nga tre shtete

Vepra e shkruar në vitin 1895 nga Pietro Mascagnign vjen premierë në skenën shqiptare Për herë të parë do të ngjitet në skenën shqiptare një nga veprat e njohura të kompozitorit italian Pietro Mascagni. Silavano është vepra që do të interpretohet në kuadër të festivaleve operis