Rezultate te kerkimit per termin: +Maradona

Total: 1626
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.553Z

Hetohet Maradona

Selektori i Argjentinës, Diego Maradona, do të hetohet nga FIFA rreth shpërthimit të ashpër pas fitores ndaj Uruguait, të mërkurën, me të cilën u kualifikuan për Kampionatin Botëror 2010. Maradona lansoi kritika të ashpra të transmetuara drejtpërdrejtë në televizion ndaj gazetarë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.141Z

Maradona, bluzë Ahmadinexhadit

Edhe pse mori kritika të mëdha nga komuniteti hebre në Argjentinë, Maradona i dhuroi bluzën e tij presidentit të Iranit, Ahmadinexhad. Dhurata iu cua në Teheran nga ambasadori i Iranit në Buenos Aires. Sipas agjencisë iraniane "Irna", Maradona e vlerësoi Ahmadinexhadin si një person me vl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.741Z

Maradona në sulm

Diego Armando Maradona ka dhuruar ‘spektakël’ duke i sulmuar direkt legjendën e futbollit botëror, brazilianin Pele dhe trajnerin e Barcelonës, Pep Guardiola, ndërsa indirekt selektorin e Brazilit, Carlos Dunga dhe shtëpinë e futbollit botëror, FIFA. Për kundërshtarin e tij si lojtari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.789Z

Maradona sulmon Pelen

Diego Maradona e ka thumbuar sërish brazilianin Pele. Legjenda e futbollit argjentinas thotë se nëse rivali i tij i përjetshëm është Beethoveni i futbollit siç pretendon, atëherë trajneri i Al Wasl është Ronny Wood, Keith Richards dhe Bono i këtij sporti. Gjithashtu, Maradona e udhëzon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.273Z

Maradona: Mirupafshim Argjentinë!

Ish-ylli argjentinas në takimin që ka patur me presidentin e Federatës Agjentinase të Futbollit, i ka kërkuar që të vazhdojë të punojë sëbashku me stafin e tij aktual. Por kërkesa e tij nuk është pranuar nga drejtuesit e federatës dhe në këtë mënyrë Maradona ka vendosur të largo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.560Z

Maradona, akuza dhe shou

Fitore dhe polemika. Argjentina zotëron të gjithë skenën e Botërorit, në fushë dhe në sallën e shtypit. Nga Maradona te Mesi pyetjet janë të shumta. Maradona është gjithmonë një protagonist. AKUZAT – Trajneri i Argjentinës, Diego Armando Maradona sulmon: “Nga fillimi i këtij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.447Z

Shkarkohet Maradona

Diego Maradona është shkarkuar nga posti i trajnerit të skuadrës nga Emiratet e Bashkuara Arabe, Al Wasl pas 14 muajve në detyrë. Pozita e argjentinasit ishte në dyshim nga qershori kur komplet bordi i ekipit dha dorëheqje pas edicionit dëshpërues. Maradona, 51 vjeç iu bashkua skuadrës n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama