Rezultate te kerkimit per termin: +Marashi

Meta: total 864 / total_found 864 / time 0.000 / keyword[0] marashi / docs[0] 864 / hits[0] 1604 /
I përjetshmi plaku i Vlorës dhe Shqipërisë
  • 2019-01-23

I përjetshmi plaku i Vlorës dhe Shqipërisë

Bajram Peçi Lufta e madhe kombëtare, që u bë në shekuj nga atdhetarët shqiptarë, kulmimin e të cilës e pati në kryengritjet e viteve 1911 dhe 1912, u kurorëzua me shpalljen e pavarësisë në Vlorë, në 28 nëntor 1912. Njëri prej tyre, mbase më i madhi i kohës së tij, ishte Ismail Q

Aksident në Shkodër, një person në gjendje të rëndë!
  • 2018-12-30

Aksident në Shkodër, një person në gjendje të rëndë!

Një aksident i rëndë ka ndodhur në fshatin Bardhaj të njësisë administrative Rrethina të Shkodrës. Një person i cili ka qenë duke udhëtuar me motoçikletë ka humbur ekuilibrin dhe ka dalë jashtë rruge. I plagosur është dërguar me urgjencë në spitalin e Shkodrës ku është në gj

No Pic available
  • 2017-09-18

Noizy mirëpret në grup modelen e njohur

Reperi shqiptar, Noizy duket se po zgjeron grupin e tij cdo ditë e më shumë duke mirëpritur emra të rinj të showbizit. Në një postim të fundit në Instagram, ai ka paralajmëruar se modelja e njohur Oriola Marashi është bërë pjesë e OTR. Ajo u bë e njohur nga pjesëmarrja në revista

No Pic available
  • 2017-08-07

Qendra Albanologjike, Xhufi: Teknikët të mbledhin plaçkat

“Vendimi i Ministres së Arsimit për hapjen e garës për zgjedhjen e drejtuesit të ri të qendrës së studimeve albanologjike është atakuar ashpër nga historian dhe studiues. Realizimi i këtij procesi në mes të gushtit, sipas Prof.Dr Pëllumb Xhufit është një përpjekje e fundit

No Pic available
  • 2017-07-21

Lokali i djegur nga energjia faturohet tre muaj dhe pse nuk kishte drita

Florinte Marashi, banore në komunën e Fushë Kuqes në Laç denoncoi në emisionin BOOM faturimin e padrejtë nga OSHEE për tre muaj. Historia e saj nis në 23 janar të 2014, kur lokali që ka në këtë zonë i digjet. Ekspertiza nxori se djegia erdhi si rezultat i luhatjes së tensionit, ku ed

No Pic available
  • 2017-06-06

Varkë me drogë në Koman, lundrimi i fundit për babë e bir

Babë e bir janë arrestuar pasi në një varkë me motor u gjetën 12 thasë të mbushur me kanabis sativa. Droga e sekuestruar është me peshë 132 kg lëndë narkotike dhe operacioni u kodua Lundrimi i fundit Arrestimi i Pjetër Marashi, 40 vjeç dhe A. M, 15 vjeç, banues në fshatin Hot i Ri,

Shkodër, sekuestrohet 132 kg hashash; 2 në pranga
  • 2017-06-06

Shkodër, sekuestrohet 132 kg hashash; 2 në pranga

Finalizohet në Shkodër operacioni “Lundrimi Fundit”, ku janë arrestuar në flagrancë 2 shtetas dhe janë sekuestruar 132 kg lëndë narkotike kannabis sativa. Në pranga kanë rënë shtetasit Pjetër Marashi, 40 vjeç, banues në fshatin Hot i Ri, Shkodër dhe shtetasi A. M, 15 vje