Rezultate te kerkimit per termin: +Marcelo

Meta: total 1000 / total_found 1024 / time 0.000 / keyword[0] marcelo / docs[0] 1024 / hits[0] 1278 /
Cilët janë 50 trajnerët më të mirë të historisë (Lista)
  • 2019-03-20

Cilët janë 50 trajnerët më të mirë të historisë (Lista)

Është Rinus Mishels, trajneri më i mirë i historisë. Ai konsiderohet edhe si babai i futbollit modern, me drejtimin e skuadrave si Ajax e Barcelona, apo edhe me fitimin e kampionatit Evropian në 1988-ën, duke qenë trajner i Holandës. Kjo renditje është publikuar nga prestigjozja franceze

Kriza te Los Blancos/ Ramos rrëfehet për zënkën me Perez dhe Marcelo
  • 2019-03-11

Kriza te Los Blancos/ Ramos rrëfehet për zënkën me Perez dhe Marcelo

Pas eliminimit të Real Madrid nga Liga e Kampionëve nga Ajaxi, Sergio Ramos ka qenë në qendër të kritikave nga mediat. Së pari sepse incizoi dokumentar personal teksa Los Blancos ishin duke u eliminuar, pastaj se kishte një debat të ashpër me presidentin e klubit, një zënkë me Marcelon

Fabio Cannavaro, trajneri i përkohshëm i Kinës
  • 2019-03-07

Fabio Cannavaro, trajneri i përkohshëm i Kinës

Fabio Cannavaro, trajneri aktual i Guangzhou Evergrande, do të marrë detyrën e trajnerit të përfaqësueses së Kinës, në prag të miqësoreve të Kupës së Kinës. Kjo është zgjidhja që ka menduar Federata Kineze e Futbollit, pas dorëheqjes së Marcelo Lippit në fund të janarit të kal

No Pic available
  • 2019-03-06

Revolucion te Reali, Marcelo i pari që largohet

Eliminimi nga Champions League me Realin e Madridit që lëshoi fronin e Europës pas 1011 ditësh pritet të sjellë një revolucion të vërtetë në shtëpinë e Los Blancos. Tifozët kërkojnë largimin e presidentit Florentino Perez. Megjithatë ai që i ka orët të numëruara në shtëpinë

Vinicius Jr dhe Paqueta festojnë, grumbullohen nga Brazili!
  • 2019-02-28

Vinicius Jr dhe Paqueta festojnë, grumbullohen nga Brazili!

Sa shumë risi në listën e lojtarëve të grumbulluar nga trajneri i Brazilit, Tite për dy ndeshjet miqësore të muajit mars ndaj Panamasë dhe Republikës Çeke që do të shërbejnë si një provë gjenerale për 5-herë kampionët e botës, përpara Kupës së Amerikës që do të zhvillohet

Solari drejt konfirmimit, ndryshojnë skenarët e merkatos te Reali
  • 2019-02-16

Solari drejt konfirmimit, ndryshojnë skenarët e merkatos te Reali

Rigjetja e qetësisë dhe rezultateve në kampionat, barazimi në El Classicon e parë të Kupës së Mbretit, por edhe fitorja ndaj Ajaxit në Champions, kanë bindur drejtuesit e Realit të Madridit, që të konfirmojnë Santiago Solarin në stol edhe për sezonin e ardhshëm. Tekniku argjentinas

Marcelo: Bale sdi spanjisht, merremi vesh vetëm me gjeste
  • 2019-02-12

Marcelo: Bale sdi spanjisht, merremi vesh vetëm me gjeste

Gareth Bale luan që nga vitit 2013 te Reali i Madridit, por edhe pas 6 vitesh në kryeqytetin spanjoll vazhdon të ketë vështirësi të mëdha në komunikim. E zbulon shoku u tij i skuadrës, braziliani Marcelo, në një intervistë të gjatë për spanjollen Marca. Sipas tij uellsiani vazhdon t