Rezultate te kerkimit per termin: +Mari +Kyri

Meta: total 16 / total_found 16 / time 0.000 / keyword[0] mari / docs[0] 671 / hits[0] 877 / keyword[1] kyri / docs[1] 29 / hits[1] 31 /
Mazurkat historike të Polonisë
  • 2016-05-04

Mazurkat historike të Polonisë

BUJAR LESKAJ 3 Maji është Dita Kombëtare e Polonisë. Më 3 maj të vitit 1791, Sejmi i Madh (Parlamenti i Komunuelthit polako-lituanez) miratoi Kushtetutën e Komunuelthit të Polonisë me Lituaninë, duke synuar ndreqjen e defekteve politike të këtij shteti nga më të mëdhenjtë e asaj ko

Jozefina Topalli dhe Bleona Qereti tregojnë histori personale në konventën e PD për gratë
  • 2013-05-04

Jozefina Topalli dhe Bleona Qereti tregojnë histori personale në konventën e PD për gratë

Partia Demokratike ka organizuar konventën për gratë, ku të paktën dy gra u shfaqën të emocionuara dhe treguan historitë e tyre personale. Fillimisht ishte këngëtarja Bleona Qereti, që tregoi historinë e vëllait të saj. Dhjetë vite më parë vëllai im pësoi një ak

Jozefina Topalli dhe Bleona Qereti tregojnë histori personale në konventën e PD-së
  • 2013-05-03

Jozefina Topalli dhe Bleona Qereti tregojnë histori personale në konventën e PD-së

Partia Demokratike ka organizuar konventën për gratë, ku të paktën dy gra u shfaqën të emocionuara dhe treguan historitë e tyre personale. Fillimisht ishte këngëtarja Bleona Qereti, që tregoi historinë e vëllait të saj. “D

No Pic available
  • 2011-11-02

Rock amp show liber

Nje ekran i madh ne hyrje te panairit do tu lejoje botuesve secilit te beje shoe me portretin e autorit dhe kopertinen e librit qe deshiron. Ne u kemi krijuar mundesi te gjithe botuesve autoreve ne panair te shfaqin mundesite e tyre punen dhe krijimtarine per te krijuar kontakte te gjalle me publiku

No Pic available
  • 2011-10-23

Bursa nga qeveria franceze për studentët shqiptarë

Në kohën kur ju duhet që të zgjidhni se ku do të regjistroheni për të vazhduar studimet e larta apo studimet e thelluara, një ofertë e mirë janë edhe universitet franceze. Mbi 260 000 studentë të huaj, rreth 12% e popullsisë studentore, kanë vendosur të studiojnë në Francë, çka e

Nobel Mario Vargas Llosa
  • 2010-10-08

Nobel Mario Vargas Llosa

Prej vitesh emri i Mario Vargas Llosas 74-vjecar eshte permendur kandidat i mundshem per te fituar Nobelin per Letersine. Dje ai e fitoi. Akademia Suedeze e vlereson vepren e shkrimtarit intelektualit dhe gazetarit peruvian per analizen e strukturave te pushtetit dhe per imazhet e mprehta te reziste

No Pic available
  • 2010-08-22

Vazhdon kërdia ndaj të pafajshmëve - Polemika zemërake e Oriana Falaçit

Synimi i vërtetë është klonimi njerëzor, domethënë ëndrra hitleriane për mbinjerëzit dhe për mbigratë, e fabrikuar në laborator. Dhe mjekimi i kësaj sëmundjeje nuk është veçse një gënjeshtër mizore. Shpesh staminalet zhvillojnë kancerin.Frankenshtajni dhe mecenatët e tij (juri