Rezultate te kerkimit per termin: +Maria +Saharova

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] maria / docs[0] 6064 / hits[0] 8831 / keyword[1] saharova / docs[1] 2 / hits[1] 2 /
Arrestohet në Londër rebeli Julian Assange, indinjohet Moska
  • 2019-04-11

Arrestohet në Londër rebeli Julian Assange, indinjohet Moska

Policia britanike arrestoi sot themeluesin e platformës investigative Wikileaks, Julian Assange. Ndalimi i tij u bë në ambasadën e Ekuadorit në Londër. Sipas Scotland Yard, 47 vjeçari është dërguar në komisariatin e policisë. Më parë Assange humbi azilin diplomatik në ambasadën e Ek

Kush donte ta vriste agjentin e dyfishtë rus?
  • 2018-03-08

Kush donte ta vriste agjentin e dyfishtë rus?

Ish-agjenti i dyfishtë rus Skripak dhe bija e tij Yulia, sipas policisë britanike janë viktimta të një helmi nervor. Hetimet po bëhen për vrasje me paramendim të mbetur në tentativë. Bëhet fjalë për “një përpjekje për vrasje me paramendim duke përdorur një lëndë luftarake n