Rezultate te kerkimit per termin: +Marie +Logoreci

Meta: total 49 / total_found 49 / time 0.000 / keyword[0] marie / docs[0] 1899 / hits[0] 2930 / keyword[1] logoreci / docs[1] 200 / hits[1] 348 /
Reshat Arbana, aktori dhe njeriu i dashur për të gjithë
  • 2015-12-15

Reshat Arbana, aktori dhe njeriu i dashur për të gjithë

Nga Shpendi Topollaj/ Është bërë zakon të thuhet se, ai brez, ata njerëz, ata artistë nuk vinë më. Kjo shprehje përdoret rëndom edhe kur bëhet fjalë për aktorët tanë të skenës apo ekranit që në mungesat e mëdha shpirtërore të kohës së diktaturës, me talentin e ty

Marie Logoreci, ashtu si e kujtojnë kolegët jashtë skene
  • 2015-10-10

Marie Logoreci, ashtu si e kujtojnë kolegët jashtë skene

Ajo çdo rol të vogël e bënte të madh. Ndjeshmëria që i vinte nga muzika dhe dashuria për aktrimin e bënin atë të pazëvendësueshme."M'kujtohet kur erdhi n'Shkodër me 'Halili dhe Hajrija' e unë nga e gjithë shfaqja mbaj mend vetëm atë. Kuku, shprehja e saj 'batall fort' m'ka mend gj

95 vjet me sytë dramatikë të Marie Logorecit
  • 2015-10-08

95 vjet me sytë dramatikë të Marie Logorecit

Për ta kujtuar në 95-vjetorin e lindjes ditën e djeshme në mjediset e Muzeut Historik Kombëtar u mbajt një veprimtari mbi jetën dhe aktivitetin e aktores së shpallur nga Presidenti i Republikës "Nder i kombit". Miq sollën në kujtesë ndodhi dhe ngjarje të veçanta nga njohja me Marie Lo

Marie Logoreci, 95-vjetori i lindjes në Muzeun Historik
  • 2015-10-08

Marie Logoreci, 95-vjetori i lindjes në Muzeun Historik

95- vjetori i lindjes sw Marie Logorecit "Nder i Kombit", do të përkujtohet të hënën në Muzeun Hisorik Kombëtar. Në organizimin e këtij eventi perkujtimor do të ketë një panel dretues të përbërë nga Tinka Kurti, Margarita Xhepa, Roza Anagnosti, Yllka Mujo, Akademik Gjovalin Shkurtaj

No Pic available
  • 2014-05-23

Dosja e prokurorisë, rrëfehet Xhenieri: C4 e shita me 2 mijë lekë kg

TIRANE- Xhenieri Ilir Dhimo, efektiv në Ministrinë e Mbrojtjes ka pranuar para hetuesve se i ka shitur Pëllumb Dacit një sasi prej 40 kg eksploziv C4. Dhimo, është pjesë e grupit të cilit iu sekuestrua një sasi e madhe eksplozivi dhe ka dhënë shpjegimet e tij, duke pranuar se në poligone

Ushtarakët vodhën edhe eksplozivin që përdori INUK për ndërtimet pa leje
  • 2014-05-23

Ushtarakët vodhën edhe eksplozivin që përdori INUK për ndërtimet pa leje

Banda C4  Një pjesë e tyre iu shit trafikantëve. Mbeten në burg të arrestuarit Sokol Çobo Ushtarakët e arrestuar disa ditë më parë gjatë operacionit Porosia, kanë vjedhur edhe eksplozivin që përdorte INUK-u për prishjen e disa ndërtimeve pa leje, aksion që ka filluar pas muajit tet

No Pic available
  • 2014-01-25

Luiza Xhuvani: Një Bernardëe hijshme nën rrobat e zisë

TIRANE- Duke pasur protagoniste një grua të mbërthyer nga konceptet e traditës e zakoneve, të veshur me rroba zie “Shtëpia e Bernarda Albës” me regji të Kiço Londos vazhdon udhëtimin nëpër Shqipëri. Këtë he