Rezultate te kerkimit per termin: +Marinella

Meta: total 8 / total_found 8 / time 0.000 / keyword[0] marinella / docs[0] 8 / hits[0] 8 /
No Pic available
  • 2019-02-22

Futi në bagazhin e makinës një femër për ta prostituuar, dënohet shqiptari

12 vjet heqje lirie është masa e dënimit që një gjykatë ka dhënë në Itali për shqiptarin Rahman Gjishti, 64 vjeç. Mediat fqinje raportojnë se i moshuari është dënuar për një ngjarje të ndodhur në fund të vitit 2009, kur kishte mbyllur në bagazhin e makinës një grua,  ë cilë

Petrit Halilaj, kandidat për çmimin Mario Merz
  • 2016-06-22

Petrit Halilaj, kandidat për çmimin Mario Merz

Artisti nga Kosova sot ekspozon në Galerinë në Palatin Hill, në Romë Artisti i njohur Petrit Halilaj do të jetë pjesë e një grupi artistësh ndërkombëtar që do të jenë pjesë e një ekspozite, e cila do të hapet sot në mbrëmje në galerinë Palatin Hill, në Romë. Ekspozita është

Basketbollistja shpallet “Miss Italia 2015” (Foto/Video)
  • 2015-09-22

Basketbollistja shpallet “Miss Italia 2015” (Foto/Video)

Bukuroshja 18-vjeçare, është shpallur mbrëmë “Miss Italia 2015”. Por e veçanta është se vajza më e bukur e italiane vjen nga sporti i basketbollit. Alice Sabatini luan në kategorinë A2, me ekipin e Santa Marinella (rreth 60km la

No Pic available
  • 2014-08-16

10 frazat që nuk duhen thënë kur debatojmë me partnerin

Ekspertët shprehen se të debatosh me partnerin ka anët e saj pozitive në një marrëdhënie në çift por gjithashtu mund të ketë një impakt negativ nga mënyra sesi e shprehni zemërimin apo e filloni diskutimin. Psikoterapistja italiane Marinella Cozzolino na tregon se nëse nuk dëshironi

Të duash një mashkull më të bukur se vetja
  • 2014-08-16

Të duash një mashkull më të bukur se vetja

Si mund të jetohet pranë një mashkulli të pashëm? Xhelozia dhe pasiguria janë aspekte për tu marrë parasysh, por si mund të kapërcehen ato? Ja se cilat janë këshillat e një psikoterapisteje italiane Psikologji Nëse një mashkull është tërheqës, partnerja e tij nuk mund të mos jet

Nëse ish e dashura e tij është shumë e bukur
  • 2014-06-11

Nëse ish e dashura e tij është shumë e bukur

E shkuara është e shkuar, por që kur ke zbuluar se ish e dashura e partnerit tënd ishte thjesht perfekte ndihesh më e pasigurt dhe joadekuate. Zili, frustrim, xhelozi, konkurrencë… si të dilni nga ky moçal emocional? Historitë e disa femrave ofrojnë pikënisje për të marrë këshil

Ndërmarrësia prioritet i Ministrisë së Kulturës
  • 2013-03-22

Ndërmarrësia prioritet i Ministrisë së Kulturës

Në kuadër të Projektit për zhvillimin e rinisë, projekt ky i përbashkët ndërmjet MKRS-së dhe Bankës Botërore, sot në Prishtinë u bë ndarja e granteve për pajisje dhe vegla pune për 49 përfitues në fushëvep