Rezultate te kerkimit per termin: +Mario +Isa

Meta: total 31 / total_found 31 / time 0.000 / keyword[0] mario / docs[0] 6959 / hits[0] 9560 / keyword[1] isa / docs[1] 12800 / hits[1] 21961 /
Ndodhi gabimisht, autori pranon vrasjen e shqiptarit në Greqi
  • 2018-12-06

Ndodhi gabimisht, autori pranon vrasjen e shqiptarit në Greqi

Të tjera detaje dalin në lidhje me vrasjen me armë zjarri të 18-vjeçarit shqiptar në Greqi. Autori i dyshuar i krimit pretendon se e ka qëlluar aksidentalisht viktimës. Paraprakisht thuhet se autori i vrasjes së shqiptarit Marios Isak nga Leskoviku është një bashkëmoshatar shqiptar, i c

Ndodhi gabimisht, autori pranon vrasjen e shqiptarit
  • 2018-12-05

Ndodhi gabimisht, autori pranon vrasjen e shqiptarit

Të tjera detaje dalin në lidhje me vrasjen me armë zjarri të 18-vjeçarit shqiptar në Greqi. Autori i dyshuar i krimit pretendon se e ka qëlluar aksidentalisht viktimës. Paraprakisht thuhet se autori i vrasjes së shqiptarit Marios Isak nga Leskoviku është një bashkëmoshatar shqiptar, i c

Nga Ismail Qemali tek Luigj Gurakuqi, aktorët që luajtën tek Nëntori i dytë
  • 2017-11-28

Nga Ismail Qemali tek Luigj Gurakuqi, aktorët që luajtën tek Nëntori i dytë

Nëntori i dytë filmi që tregon udhëtimin e Ismail Qemalit drejt Vlorës për të ngritur aty flamurin e shqiptarëve, vazhdon të jetë një ndër filmat më historikë në historinë e kinematografisë shqiptare. Çdo 28 nëntor ai është simboli që çdo shqiptar do donte ta rishihte si pjes

No Pic available
  • 2017-11-27

Nga Ismail Qemali tek Luigj Gurakuqi, aktorët që luajtën tek Nëntori i dytë

Nëntori i dytë filmi që tregon udhëtimin e Ismail Qemalit drejt Vlorës për të ngritur aty flamurin e shqiptarëve, vazhdon të jetë një ndër filmat më historikë në historinë e kinematografisë shqiptare. Çdo 28 nëntor ai është simboli që çdo shqiptar do donte ta rishihte si pjes

Qosja: Beteja ime me shkrime kundër shovinizmit serb
  • 2016-12-06

Qosja: Beteja ime me shkrime kundër shovinizmit serb

Intervistë me akademikun dhe shkrimtarin Rexhep Qosja Profesor, ditarin tuaj Dëshmitar në kohë historike e keni filluar në vitin 1966, që do të thotë se tridhjetë vjetët e para të jetës suaj nuk i keni rrëfyer, qoftë edhe në formë kujtimesh. E di që nuk është në natyrën tuaj të

No Pic available
  • 2016-05-07

Karroca e filmit Nëntori i dytë e degraduar në garazh

Dritan Huqi: Në një vend normal ajo do ekspozohej me dinjitet diku Karroca e filmit “Nëntori i dytë”, një objekt simbol jo vetëm i kinemasë shqiptare para viteve ’90, por dhe i historisë, prej kohësh ndodhet në një gjendje të mjeruar në ambientet e ish-Kinostudios

Sot 25-vjetori/ Ja kush janë 343 njerëzit që themeluan PD-në (Emrat)
  • 2015-12-12

Sot 25-vjetori/ Ja kush janë 343 njerëzit që themeluan PD-në (Emrat)

Azem Hajdari, Sali Berisha, Gramoz Pashko Partia Demokratike mban në themele plot 343 figura nga fusha të ndryshme sociale. 25 vite më parë, këto figura vendosën të themelonin një forcë ndryshe nga çfarë ishte servirur në atë kohë, e cila do të ndryshonte rrënjësisht regjimin qeveri