Rezultate te kerkimit per termin: +Mario

Meta: total 1000 / total_found 6959 / time 0.003 / keyword[0] mario / docs[0] 6959 / hits[0] 9560 /
Incidenti me Bordonë, Balotelli rrezikon të humbë sezonin
  • 2019-04-09

Incidenti me Bordonë, Balotelli rrezikon të humbë sezonin

Që kur u transferua në janar te Marseille, Mario Balotelli dha sinjale për rikthimin për të disatën herë në nivele të larta, pasi në 10 ndeshje arriti të shënojë 7 gola dhe ishte shumë pranë rikthimit në kombëtaren italiane. Megjithatë një incident në ndeshjen e javës së kaluar

No Pic available
  • 2019-04-08

Valsi i Lumturisë i Ylljet Alikcës botohet në Francë me parathënie nga Kadare

Del në Francë romani Valsi i lumturisë, i shkrimtarit Ylljet Alicka, botuar nga shtëpia botuese Lesprit du temps, përkthyer nga Michel Aubry (Mishel Obri). Në parathënien e këtij botimi në gjuhën frënge shkrimtari Ismail Kadare shkruan ndër të tjera : « Një roman i shkruar me art dhe

No Pic available
  • 2019-04-02

Enrico Cuccia, mendja financës italiane me origjinë shqiptare

Lindi në Romë më 24 nëntor 1907 nga prindër siçilianë. Familja e të atit ishte me origjinë arbëreshe nga Ora e Shqiptarëve dhe Mexojuzoja. Pas diplomimit në drejtësi hyn në Iri, i dislokuar pranë selisë së Londrës. Detyra e parë me rëndësi është në Bankën e Italisë (marrja

Trafik droge Shqipëri-Itali me familjen siçiliane, shqiptarët i gjen belaja (EMRAT)
  • 2019-04-01

Trafik droge Shqipëri-Itali me familjen siçiliane, shqiptarët i gjen belaja (EMRAT)

Një operacion antidrogë i zhvilluar në Emilia Romanja, Abruzzo, Kalabri dhe Messina ka çuar në pranga 9 persona, mes të cilëve edhe dy shqiptarë që bashkëpunonin me një familje siciliane të drogës. Grupi kriminal trafikonte drogë mes Shqipërisë, ndërsa bazën e kishte bazën në Mes

Maradona apo Mesi? Diego i përgjigjet ish-trajnerit të Lushnjës
  • 2019-03-26

Maradona apo Mesi? Diego i përgjigjet ish-trajnerit të Lushnjës

Kur Mario Kempes, kampion bote me Argjentinën në vitin 1978 u pyet se cila ishte diferenca mes Maradonës dhe Messit, dha këtë përgjigjje: Leos i është dashur spostojë Ronaldinhon dhe më pas të përballet me Ronaldon, ndërsa Diego nuk ka patur rivalë. Një përgjigjje që lë shumë vend

Euro 2020/ Lista anti-Turqi, Panucci rikthen Sadikun e harron yllin e Breshias
  • 2019-03-14

Euro 2020/ Lista anti-Turqi, Panucci rikthen Sadikun e harron yllin e Breshias

Në prag të ndeshjes së parë kualifikuese për Europianin 2020 që do të luhet më 22 mars në Shkodër kundër Turqisë, trajneri i kombëtares Kristian Panuçi ka publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar prej tij. Këta futbollistë, Panuçi do ti ketë në dispozicion edhe për ndes

Solskjaer e lë në stol, Lukaku kërkon transferimin te Juventusi
  • 2019-02-27

Solskjaer e lë në stol, Lukaku kërkon transferimin te Juventusi

Ardhja e trajnerit norvegjez Ole Gunnar Solskjaer në stolin e Manchester Unitedit, ka rezultuar më shumë se e suksesshme për klubin, që tashmë është rikthyer bindshëm në garë për një vend në zonën Champions të renditjes. Megjithatë nuk duket kaq i lumtur qendërsulmuesi i skuadrës,