Rezultate te kerkimit per termin: +Mariza +Ikonomi

Meta: total 167 / total_found 167 / time 0.000 / keyword[0] mariza / docs[0] 264 / hits[0] 400 / keyword[1] ikonomi / docs[1] 646 / hits[1] 959 /
Ema Andrea rikthen në Tepelenë kamionin e tmerrit (Foto)
  • 2018-09-04

Ema Andrea rikthen në Tepelenë kamionin e tmerrit (Foto)

Ema Andrea aktorja e njohur, është përfshirë në projektin e njohjes së kujtesës. Pas memove ku emra të njohur të artit u përfshinë në rrëfime mbi të shkuarën tragjike ajo ka rikthyer në kampin e Tepelenës kamionin që dikur levizte të internuarit, duke improvizuar rëndësinë e mo

Nis Tirana Art Fest, hapen audicionet në gjimnazet e Tiranës
  • 2018-02-15

Nis Tirana Art Fest, hapen audicionet në gjimnazet e Tiranës

Tirana Art Fest rikthehet për të tretin vit radhazi, duke synuar shtimin e jetës kulturore-artistike në kryeqytet, ku protagonistë janë të rinjtë. Në të gjitha gjimnazet e Tiranës (publike dhe jopublike), të rinj nga mosha 15 deri në 19 vjeç, do të performojnë në tre disiplina të n

No Pic available
  • 2017-04-04

Tefta Radi: U dashurova me Frankon kur të tjerët kishin frikë ti flisnin

Familjarë, miq dhe kolegë i kanë dhënë lamtumirën e fundit kantautorit të njohur Françesk Radi. Homazhet në ndër të tij u zhvilluan në hollin e Radio Televizionit Publik Shqiptar. Mes lotësh, bashkëshortja, njëherësh edhe gazetarja e njohur Tefta Radi tha se Franko i mësoi dashurin

Mariza Ikonomi fjalë prekëse për humbjen e Françesk Radit
  • 2017-04-04

Mariza Ikonomi fjalë prekëse për humbjen e Françesk Radit

Në një status në faqen e saj në Instagram, Mariza kujton profesorin e saj dhe momentin kur ai e zgjodhi për të bashkëpunuar. Këngëtarja Mariza Ikonomi ka shprehur dhimbjen për humbjen e kantautorit Françesk Radi i cili u nda nga jeta një ditë më parë pasi pësoi hemoragji ce

Dy këngëtaret shqiptare 14 vjet më parë, kanë ndryshuar fare pak
  • 2017-01-19

Dy këngëtaret shqiptare 14 vjet më parë, kanë ndryshuar fare pak

Orgesa Zaimi dhe Mariza Ikonomi e kanë kaluar bashkë ditën sot, teksa Orgesa ka qenë e ftuara e radhës e programit më të ri që ka nisura Mariza Ikonomi, Me Marizën, në TV Scan. Xhirimet janë realizuar në Skena Jazz Club dhe me çkuptohet këngëtaret kanë kaluar shumë mirë. Nëse det

No Pic available
  • 2016-12-11

Rozana Radi fiton Këngën Magjike

Rozana Radi është fituesja e çmimit të parë të edicionit të 18-të të Këngës Magjike. “Kam ditë që e ëndërroj këtë çmim. Faleminderit mamit e babit lart” ishin fjalët e para mes emocioneve të këngëtares Rozana Radi e cila të hënën  nis një sfidë të re atë t

Nis Kënga Magjike me Ardit Gjebrea dhe Elia Zaharia Zogu, ja këngët e natës së parë
  • 2016-12-08

Nis Kënga Magjike me Ardit Gjebrea dhe Elia Zaharia Zogu, ja këngët e natës së parë

Kënga Magjike ka startuar dhe po transmetohet live në Tv Klan, ajo është hapur në mënyrë speciale, ku dy prezantuesit Ardit Gjebrea dhe Elia Zaharia kanë kënduar së bashku këngën fituese të  vitit të kaluar. Ata kanë interpretuar këngën Akoma Jo të këngëtares fituese në 2015,