Rezultate te kerkimit per termin: +Marka +Gjoni

Total: 55
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.091Z

Shfaqet sërish Gjin Gjoni. Bavaria NV e akuzon se është bërë palë me falsifikuesit e pijes B-52

Gjykata e Apelit në Tiranë, në datë 6 maj ka vendosur për çregjistrimin e markës nga kompania BAVARIA N.V për pijen energjike B-52. Sipas përfaqësueses ligjore të kësaj kompanie, avokates Sonila Elezi, ky është një vendim i padrejtë dhe një shkelje shumë e rëndë. Legjitimimi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.467Z

Bulqiza e Shkodra tronditen nga tritoli, një i vdekur

Marka Gjoni, 60-vjeç, ndërroi jetë në spitalin rajonal të qytetit disa orë pas atentatit. Ngjarja ndodhi në mëngjes rreth orës 06:40 minuta në lagjen “Vasil Shanto”. Bulqizë (08:43)– Një shpërthim i fuqishëm tritoli ka ndodhur në një banesë në Bulqizë, fatmirësisht pa vikti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.036Z

Preng Dodë Gjini, veprimtar i rëndësishëm i rezistencës antikomuniste në Mirditë

Biri i Kthellës, Preng Dodë Gjini (Gjikeqi), ka qenë dhe do të mbetet njëri ndër veprimtarët më të spikatur të rezistencës antikomuniste të periudhës 1944-1953, duke lartësuar kështu emrin e gjenezës së tij prej një familje të fisshme dhe me emër në fshatin Malaj, trojet e të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.554Z

Pëllumb Xhufi: Shqipërinë e shiti Esati, Zogu dhe zoqtë e sotëm

Share Historiani i njohur, Pëllumb Xhufi, ka komentuar publikimin e dokumenteve të Auron Tares në Gazetën Shqiptare, ku theksohet se Ahmet Zogu bisedoi me jugosllavët për rrëzimin e Enver Hoxhës. Është një kontribut për të shkundur kujtesën historike, për të demaskuar sjelljet anti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.191Z

Ata ishin

  NJË VËZHGIM HISTORIK Në fillim ata ishin dy. Me një të kaluar thuajse të ngjashme plot me tituj, ndere e grada. Të dy kishin qenë besnikë të një kampi, tashmë të shpërbërë. Shqipëria sapo kishte dalë nga një epokë e errët. Vendi dukej si shtëpi e rrënuar që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.751Z

Berisha si Zogu (Llesh Topollaj dhe Ndre Prendi, besnikë dhe viktima)

Share Nga Aleksandër Ndoja Kohë më parë, teksa rendisja fakte të rënda të sjelljes së pushtetit të sotëm me trevën e mirënjohur të Mirditës, përveç të tjerash spikaste edhe fakti se me të ardhur në pushtet në vitin 2005, demokratët u kujdesën që në të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.131Z

ATA ISHIN…

Astrit LULUSHI (SHBA) Këndo, hyjneshë, mërinë e tyre… që shumë hidhërime e kobe solli. dhe para kohe në skëterrë gremisi me mijra shpirtra burrërorë fatosash Iliada 1. Në fillim ata ishin dy. Me një të kaluar thuajse të ngjashme

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama