Rezultate te kerkimit per termin: +Markaj

Meta: total 375 / total_found 375 / time 0.000 / keyword[0] markaj / docs[0] 375 / hits[0] 927 /
Përgjimet e trafikut të klandestinëve, B: Po ku je o, ku je? Leo: Kam pas një problem
  • 2019-02-06

Përgjimet e trafikut të klandestinëve, B: Po ku je o, ku je? Leo: Kam pas një problem

Në dosjen e Prokurorisë, siguruar për BalkanWeb shpjegohet se si funksiononte grupi me 32 të arrestuar në operacionin Rruga e Gabuar që siguronin viza e pasaporta false për të mundësuar kalimin e paligjshëm drejt vendeve të BE, Kanadasë, SHBA por edhe drejt Mbretërisë së Bashkuar. Bë

Pasaportat false, shqiptarët futen në thikë për të ndryshuar tiparet
  • 2019-02-05

Pasaportat false, shqiptarët futen në thikë për të ndryshuar tiparet

Me dëshirën për të ikur nga vendi, shqiptarët vjedhin identitetin e shtetasve të huaj, duke u maskuar herë si grekë, malazezë dhe herë si bullgarë, ku në një rast një person që interesohej të largohej në SHBA, ka kryer dhe operacione plastike me qëllim që të kishte ngjashmëri m

Këta janë 31 personat më të kërkuar në Shkodër (EMRAT-FOTO)
  • 2018-12-26

Këta janë 31 personat më të kërkuar në Shkodër (EMRAT-FOTO)

Policia e Shtetit ka publikuar listën e 31 personave më të kërkuar në qarkun e Shkodrës, shoqëruar edhe me skedat e tyre. Ja personat më të kërkuar nga Policia në qarkun Shkodër. Policia e Shtetit fton cilindo që ka dijeni mbi vendndodhjen e tyre të telefonojnë Policinë në numrin pa

Një grua e dhunuar ngjitet në skenë (Foto)
  • 2018-12-11

Një grua e dhunuar ngjitet në skenë (Foto)

Historia e një gruaje të dhunuar, si historia e dhjetëra grave që e kanë jetuar këtë dhunë në familje do të vijë nën interpretimin e aktoreve nga Kosova, në shfaqjen Copë copë. Nën regjinë e Zana Hoxha Krasniqit vepra do të ngjitet sot,(11 dhjetor) në skenën e Teatrit Eksperiment

No Pic available
  • 2018-11-28

Udha e flamurit, drama kushtuar Pavarësisë

Në 1982, Teatri Popullor ngjiti në skenë dramën Udha e flamurit, kushtuar shpalljes së pavarësisë më 28 nëntor 1912. Autorë: Ruzhdi Pulaha dhe Mirosh Markaj, regjia: Pirro Mani, skenografia: Shaban Hysa, muzika: Sokol Shupo, interpretim: Edmond Budina (në rolin e Ismail Qemalit), Ahmet Pa

Konkursi, shpallen fituesit e drejtuesve të spitaleve rajonalë
  • 2017-11-21

Konkursi, shpallen fituesit e drejtuesve të spitaleve rajonalë

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar listën e fituesve të konkursit për drejtorë të 12 spitaleve më të mëdha të vendit. Konkursi i organizuar nga kjo ministri ka shpallur këtë të hënë drejtuesit e rinj të 7 spitaleve rajonale, tre Qendrave Spitalore Universitare, “Nënë Ter

Tropojë, maskat e armatosura dhunojnë dy të rinj
  • 2017-10-03

Tropojë, maskat e armatosura dhunojnë dy të rinj

Dy persona kanë mbetur të plagosur gjatë një prite që iu është bërë nga persona të maskuar. Mbrëmjen e djeshme, në aksin rrugore Tropojë- Lekbibaj, në vendin e quajtur Shkëmbi i Rajzes, ka pasur të shtëna me armë zjarri. Policia del me deklaratë për ngjarjen dhe thotë se ka kons

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama