Rezultate te kerkimit per termin: +Markelian +Kapedani

Total: 4
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.248Z

Markelian Kapedani, mbrëmje xhazi në Romë

Markelian Kapedani, kompozitori dhe pianisti shqiptar, do të jetë sot pjesë e një mbrëmjeje të veçantë muzikore në Shtëpinë e Xhazit në Romë. Kapedani do të prezantojë "Balkan Pianoil", albumin e tij të fundit, të realizuar në 2008-ën në Itali, ndërsa pjesëmarrësit e tjerë, k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.891Z

Markelian Kapedani: Jemi moskokëçarës

  Muzikanti shqiptar kritikon problemet organizative të ngjarjeve kulturore dhe që vijnë nga natyra neglizhente dhe indiferente e shqiptarëve Pjesëmarrës në edicionin e katërt të Shkodra Jazz Festival është dhe artisti i njohur shqiptar i pas viteve nëntëdhjetë, Markelian Kapeda

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.653Z

Një javë xhaz nga Markelian Kapedani

  Përgjatë një jave pianoja e Markelian Kapedanit shoqëron netët e publikut italian. Nga 24-31 korrik zhvillohet edicioni XVI i festivalit "Fano jazz by the sea". Edhe këtë vit yje të muzikës botërore performojnë në Marina dei Cesari dhe Corte Malatestiana në Itali. Ky festival

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.222Z

Markelian Kapedani, përfaqësuesi i xhazit ballkanik në “Estival Xhaz 2011”

SHKRUAN: Aida Tuci 12-04-2011 14:36Asokohe ishte djaloshi me flokët e gjatë, që ngjitej në skenat e festivaleve dhe me muzikën e tij bënte për vete një brez të etur për të dëgjuar tingujt e një muzike që deri në atë moment e kishte dëgjuar fshehurazi. Ishte ai që për herë të p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.250Z

Markelian Kapedani me një koncert recital në teatrin “Verdi”

Markelian Kapedani, që sapo ka nxjerrë albumin e tij “Balkan Bop”, do të mbajë një koncert recital në teatrin “Verdi” në Itali, ku një pjesë e repertorit të tij do të jenë edhe këngët e albumit më të fundit. Një ndërthurje e muzikës folklorike shqiptare me muzikën e vende

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.412Z

Markelian Kapedani: Muzika e viteve ’90-të xhazi dhe shkarravinat e sotme

SHKRUAN: Aida Tuci 13-10-2011 11:06Si e nisi karrierën si muzikant në orkestrat e vallëzimit në Itali dhe në klube nate, për të arritur deri te bashkëpunimi me këngëtarë të njohur si Fausto Leali apo Iva Zaniçhi. . . Pak e nga pak, dhe më në fund ai arriti të hynte në xhiron e Jaz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.642Z

Pas 17 vitesh, Kapedani rikthehet në Tiranë me një koncert jazz

Pianisti shqiptar Markeljan Kapedani rikthehet pas 17 vitesh në Tiranë për të promovozuar muzikën e tij Jazz. “Tirana jazz and world music festival” , një festë e vërtetë do të nisë sot në orën 19:00 në skenën pranë Katedrales Ortodokse dhe  do të  performojnë edhe 

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama