Rezultate te kerkimit per termin: +Marko +Jakshi

Total: 30
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.262Z

Marko Jakshiç, doktori i krimit

Mjek ortoped me profesion, anëtar i Partisë Demokratike të Serbisë (DSS), jeton në një banesën që ia ka uzurpuar një shqiptari, dhe punon në spital në pjesën veriore të Mitrovicës. Në dokumentin konfidencial të NATO-s,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.311Z

Jakshiç: Dalja në zgjedhje është njohja e pavarësisë

Një përfaqësues i serbëve në veri të Kosovës, Marko Jakshiç i ka bërë thirrje serbëve të mos marrin pjesë në zgjedhjet e 15 nëntorit sepse do të ishte si të kishin njohur pavarësinë e Kosovës. Nënkryetari i Kuvendit të Bashkësisë Serbe të Komunave tha për BBC-në se s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.181Z

Jakshic Prishtina si ndal dot zgjedhjet lokale

Një nga krerët e Kuvendit paralel në veri të Kosovës, Marko Jakshiç ka deklaruar se qeveria e Prishtinës nuk mund t’i ndalë zgjedhjet lokale serbe. Sipas “RTK”, Jakshiç është shprehur se “kërcënime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.383Z

Serbët peticion kundër EULEX-it

BEOGRAD- Një delegacion i të ashtuquajturit Kuvend i Bashkësisë së Komunave të Kosovës, i ka dorëzuar të premten presidentit të Serbisë, Boris Tadic, një peticion me më tepër se 48 mijë nënshkrime, me të cilin serbët e Kosovës kërkojnë largimin e misionit EULEX nga Kosova. Serb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.711Z

Kosovë, hetohen serbët për nxitje dhune

Policia e Kosovës konfirmon se po heton përfaqësues të serbëve të veriut, të cilët akuzohen për nxitje dhune. Përfaqësuesit serbë, thonë se fillimi i këtyre hetimeve ka për qëllim vetëm frikësimin e serbëve të Kosovës. Kundër Milan Ivanoviçit, përfaqësues i serbëve t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.848Z

Në tetor, marrëveshje për veriun e Kosovës

Pas trembëdhjetë vitesh trazirash e rebelimesh, çështjes së veriut të vendit, duket se po i vjen fundi.  Në fillim të muajit tetor në Bruksel do të takohen drejtuesit e institucioneve të vendit dhe udhëheqësit e strukturave par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.280Z

Sot Putini propozohet si qytetar nderi i Kosovës

PRISHTINE-Përfaqësuesit e të ashtuquajturës "Bashkësia e komunave të krahinës autonome të Kosovës e Metohisë" janë shprehur se sot në një kuvend solemn të kësaj bashkësie në Zubin Potok, do të shpallin kryemini

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama