Rezultate te kerkimit per termin: +Markos

Total: 513
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.820Z

Vendlindja i rikthen borxhin Petro Markos

Aleksandër Çipa Në qershor të vitit 2004, ndërsa Safo Marko më dhuronte librin e Petro Markos Intervistë me vetveten (Retë dhe gurët), me dedikimin: Aleksandrit, birit të Bregut, dhe birit të Lefterit zemër-zjarr, bashkudhëtar në art me Arianitën dhe Madun, fëmijët e Petros, luftët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.822Z

Përkujtohet 100-vjetori i Petro Markos

Dita e djeshme shënoi 100-vjetorin e lindjes së Petro Markos, njeriu të letrave që përfaqëson në kulturën dhe letërsinë kombëtare personalitetin e përmasave të mëdha me shpirt e mendje të paluhatur para çdo stuhie. Petro Marko ishte shkrimtari që hapi hulli të reja në prozën shqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.504Z

CSKA-ja superofertë për Markos Senan

CSKA-ja e Moskës kërkon Markos Senan. Për mesfushorin brazilian, i cili është natyralizuar si spanjoll, klubi rus është i gatshëm të paguajë 10 milionë euro në arkat e Vijarealit. Për 32-vjeçarin, që gjatë verës ishte një prej pikave më të forta të përfaqësueses spanjolle, e c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.697Z

Shuhet në moshën 86-vjeçare Safo Marko, bashkëshorjta e Petro Markos

Safo Marko, piktorja e njohur shqiptare dhe bashkëshortja e shkrimtarit Petro Marko, është ndarë nga jeta mbrëmjen e djeshme në banesën e saj. Safo Marko vdiq në moshën 86 vjeçare. Nga familja bëhet e ditur se Safo do të përcillet në banesën e fundit në orën 13:00, ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.057Z

Nis gara për bustin e Petro Markos

Për të përjetësuar figurën e shkrimtarit Petro Marko, Galeria Kombëtare e Arteve në Tiranë ka shpallur këto ditë të hapur konkursin kombëtar për realizimin në skulpturë të bustit kushtuar Petro Markos, figurë e njohur e letërsisë dhe kulturës shqiptare, i cili do të vendoset n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.241Z

Së shpejti Dhërmiu do ketë skulpturën e Petro Markos

  Figura e njohur e letërsisë dhe kulturës shqiptare, Petro Marko do të gdhendet së shpejti në një skulpturë, e cila do të vendoset në fshatin e lindjes, në Dhërmi. Skulptori Agim Rada do të jetë autori, pas shpalljes fitues i konkursit, organizuar për këtë qëllim nga Ministri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.562Z

Besa blen Markos Dos Santosin

Besa e Kavajës firmosi me ish-sulmuesin e Gramozit, Markos Dos Santos. Braziliani 29-vjeçar (ka disa vite që luan në Shqipëri) vlerësohet si një blerje e rëndësishme e presidentit Bizhdili, sidomos tani që golashënuesi më i mirë i sezonit të kaluar, Daniel Xhafaj do të luajë për Fla

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama