Rezultate te kerkimit per termin: +Markusz

Total: 15
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.401Z

Kryeministri Isa Mustafa priti ambasadorin e Hungarisë, Laszlo Markusz

Prishtinë, 17 prill 2015 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti të premten në takim ambasadorin e ri të Hungarisë në Kosovë, Laszlo Markusz.Kryeministri Mustafa i uroi ambasadorit Markusz sukses gjatë misionit në Kosovë, duke theksuar përkushtimin e Qeverisë së Koso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.969Z

Bajrami e NISMA-s takon ambasadorin e Hungarisë në Kosovë, Markusz

Shefja e Grupit Parlamentar të NISMA për Kosovën, Valdete Bajrami, sot ka pritur në takim ambasadorin e Hungarisë në Kosovë, Laszlo Markusz. Në takimin shefes së Grupit Parlamentar të NISMA's, Valdete Bajrami me ambasadorin e Hungarisë në Kosovë, Laszlo Markusz, është folur rreth s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.706Z

Markusz: Për dy muaj, mbi 24 mijë kosovarë kërkuan të hyjnë ilegalisht në Hungari

Ambasadori i Hungarisë në Kosovë, Laszlo Markusz, në një intervistë të gjatë për KosovaPress, flet për çështje mjaftë me rëndësi për të ardhmen e Kosovës. Numri i kosovarëve të cilët kanë provuar të hyjnë ilegalisht në Hungari për këtë vit është 24,631. Për ta dhe shum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.492Z

Ambasadori Markusz: Mospajtimet pozitë-opozitë janë pjesë e natyrshme e demokracisë

Shkëlqesia e Tij, ambasadori i Hungarisë në Kosovë,  Laszlo Markusz, në një intervistë të gjatë për KosovaPress, flet për fërkimet e fundit mes pozitës dhe opozitës, kryesisht për çështjet që kanë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.709Z

Markusz: Për dy muaj, 24.631 kosovarë kërkuan të hyjnë ilegalisht në Hungari

Ambasadori i Hungarisë në Kosovë, Laszlo Markusz flet për çështje mjaftë me rëndësi për të ardhmen e Kosovës. Numri i kosovarëve të cilët kanë provuar të hyjnë ilegalisht në Hungari për kët&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.762Z

Hungaria premton mbështetje për Kosovën

Ministri i Drejtësisë i Kosovës, Hajredin Kuçi, ka pritur sot në takim ambasadorin e ri të Hungarisë, Laszlo Markusz, të cilin fillimisht e ka uruar për detyrën e re. “Në këtë takim, ministri Kuçi dhe ambasadori Markusz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.448Z

Bashkëpunimi ekonomik Kosovë Hungari i domosdoshëm

Kryetari i Aleancës Kosovare të Bizneseve (AKB), Agim Shahini, gjatë takimit me ambasadorin e Hungarisë në Kosovë, Laszlo Markusz, ka diskutuar lidhur me mundësinë e rritjes së bashkëpunimit në mes të bizneseve kosovare dhe atyre hungareze, sidomos në fushat e bujqësisë, ku ky shtet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama