Rezultate te kerkimit per termin: +Marrdhnia

Meta: total 34 / total_found 34 / time 0.000 / keyword[0] marrdhnia / docs[0] 34 / hits[0] 40 /
No Pic available
  • 2010-09-01

Severine Cornamusaz

“Zemr kafshe”, prtej mentalitetit patriarkal Severine Cornamusaz, regjisorja zvicerane e filmit “Zemr kafshe”, tregon detajet e realizimit t nj filmi n qendr t t cilit sht marrdhnia mes nj burri e nj gruaje, t cilt jetojn t izoluar n alpe. I vlersuar me mimin filmi m i mir pr

No Pic available
  • 2010-08-31

Zlatan Ibrahimoviç: Synoj të shënoj mbi 25 gola me Milanin

“Interi? Para se t shkoja un, ata nuk kishin fituar asgj” Pas turms q e priti n “San Siro”, e hna milaniste e Zlatan Ibrahimovi ka nisur mjaft shpejt. N orn 8.00, suedezi zhvilloi vizitat mjeksore, ndrsa pas tri or testimesh u paraqit n “Milanelo” pr firmn n kontr

No Pic available
  • 2010-08-30

Besnikëria dhe lutja, lidhja e ngushtë mes tyre

Mungesa e besnikris sht dika q ka t bj me natyrn e gjrave t gjalla. Zogjt, gjitart, amfibt madje edhe peshqit i tradhtojn partnert, duke i detyruar ata q m s paku t jen vigjilent. Edhe njerzit nuk bjn prjashtim n kt trsi qeniesh q tradhtojn. Edhe pse tradhtia sht nj veprim q dnohet haptazi publikish

No Pic available
  • 2010-08-27

Basha: Shqipëria, kontribuese në luftën kundër krimit e trafiqeve

Ministri i Brendshm Lulzim Basha mori pjes n ceremonin e dekorimit me Medaljen e Mirnjohjes nga Presidenti i Republiks t oficerit ndrlidhs britanik n Shqipri, Ben Suanson i cili largohet nga kjo detyr. Duke vlersuar bashkpunimin mes Policis s Shtetit dhe agjencis britanike n luftn kundr krimit t org

No Pic available
  • 2010-08-24

Kur isha e shëndoshë ndihesha më e lumtur

Problemet psikologjike t obezve pas diets: “Me kt trup t ri, nuk po e njoh m veten” mimet e veshjeve t shtrenjta t butikve po ulen, udhtimet me mjetet e transportit publik nuk jan m nj kalvar, dhe n prgjithsi njerzit ndihen m mir, sepse pamja e jashtme sot sht shum e rndsishme. T jesh i

No Pic available
  • 2010-08-23

Britanikët, më besnikë ndaj bankës se sa ndaj partnerit

Britanikt i qndrojm m besnik banks se sa partnereve t tyre. sht ky rezultati i nj anketimi, t cilit i jan nnshtruar 2000 mij persona. Marrdhnia m afatgjat pr nj person t moshs s mesme ka zgjatur rreth 14 vjet, por njerzit e ksaj grupmoshe i kan qndruar besnik banks s tyre pr rreth 16.5 vjet. Rr

No Pic available
  • 2010-08-22

Gynter Grass: Nobel-i nuk më pengon të shkruaj

N nj intervist t fundit, nobelisti gjerman i letrsis, Gynter Grass, rrfen se prse vdekja nuk e tremb, mundsit e munguara t Gjermanis pas ribashkimit dhe planet pr krijimtarin e tij Zoti Grass, libri juaj i ri titullohet “Fjalt e Grimit. Nj deklarat dashurie”. Cila sht zanafilla e dashuri