Rezultate te kerkimit per termin: +Marrveshja

Meta: total 330 / total_found 330 / time 0.000 / keyword[0] marrveshja / docs[0] 330 / hits[0] 442 /
A FUTET GREQIA NË KRIZË PAS LARGIMIT TË KAMENOS?
  • 2019-01-15

A FUTET GREQIA NË KRIZË PAS LARGIMIT TË KAMENOS?

Nga: Jannis Papadimitriou Ndarja ishte e shpejt dhe pa dhimbje, por e prgatitur mir. Pas vizits n kish, ministri i Mbrojtjes doli prpara kamerave t dieln (13.01),lidhur me takimin me kryeministrin e majt Alexis Tsipras. Biseda zgjati vetm dyzet minuta. N deklarata t veçanta, t dy politikant falënd

DW: Shqipëria në krizë institucionale Presidencë-Kryeministri?
  • 2019-01-12

DW: Shqipëria në krizë institucionale Presidencë-Kryeministri?

Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucioinit të Presidencës dhe Kryemnistrisë rrezikon të thellohet. Shkaku që del në si

DËSHTIMI I REFERENDUMIT, NJË MËSIM I HIDHUR
  • 2018-10-01

DËSHTIMI I REFERENDUMIT, NJË MËSIM I HIDHUR

Dshtimi qartazi i referendumit n Maqedoni si rrjedhoj e nj pjesmarrjeje  shum t ult sht nj msim i hidhur pr shum palë: Pr qeverin n Shkup, pr qeverin n Athin, pr mbshtetsit n BE dhe n NATO dhe pr rajonin. Edhe pse referendumi jo detyrues nuk kishte ndonj pesh t veant, prej tij varej dika e madhe:

No Pic available
  • 2018-08-19

MERKEL & PUTIN KUNDËRSHTARË TË BESUESHËM NË KOHË TË PASIGURTA

Angela Merkel dhe Vladimir Putin takohen pr t dytn her brenda tre muajve. Atmosfera sht e ftoht, por fal Donald Trumpit ata ndrgjegjsohen pr t prbashktat e tyre, mendon Michaela Küfner. Formati flet qart: deklarata para shtypit, por vetm para takimit. Pytje nuk lejohen. N dhjet minutat publike t dy

Ngjela: Basha dhe Berisha janë blerë nga grekët. Flitet për
  • 2017-11-16

Ngjela: Basha dhe Berisha janë blerë nga grekët. Flitet për

Avokati Spartak Ngjela aludon për shuma të mëdha parash dhe një ishull që u është dhënë Lulzim Bashës dhe Sali Berishës për marrëveshjen e detit me Greqinë. Në një postim në Facebook, Ngjela thotë se shumë shpejt do të dalin detaje të reja për marrëveshjen e ndarjes së detit

A DO TA KRIJOJNË DOT BERISHA, RAMA DHE BASHA PARTINË E TË GJITHË POPULLIT?
  • 2017-09-06

A DO TA KRIJOJNË DOT BERISHA, RAMA DHE BASHA PARTINË E TË GJITHË POPULLIT?

Spartak Ngjela Ka që në muajin maj që, që të tre, me këtë po merren. Duan të bashkojnë në akt politik PS-në me PD-në. Por janë në hall tani se Rama i fitoi i vetëm zgjedhjet, dhe themeluesit e Partisë Socialiste, që janë ende të fortë në PS, po kuptohet se nuk e lejojnë këtë.

No Pic available
  • 2017-07-14

Mysafir tek nj mik: Presidenti i SHBA-s Trump n Paris

Presidenti Emanuel Macron nj dit para fests kombtare t Francs ndoqi nj ofensiv t dyfisht diplomatike. Ai u takua fillimisht me kancelaren e Gjermanis, Angela Merkel e m pas me presidentin e SHBA-s Trump. “The beast” sht i prpikt. Pak pas ors 17:30 limuzina e kreut t shtetit t SHBA-s mbrr