Rezultate te kerkimit per termin: +Marrveshjes

Meta: total 408 / total_found 408 / time 0.000 / keyword[0] marrveshjes / docs[0] 408 / hits[0] 514 /
No Pic available
  • 2019-02-20

Djegia e mandateve/ DW zbulon skenarët e mundshëm pas vendimit të PD-LSI

Opozita vendos për radikalizimin e qëndrimeve. Komisioni Europian kundër vendimit të opozitës për të lënë mandatet parlamentare. Të enjten protestat e radhës. Opozita në Shqipëri kërkoi të hënën (18.02.2019) largimin e kryeministrit Edi Rama dhe zgjedhje të parakohshme parlamentar

Deti me Greqinë dhe Cakaj, Meta: E kam të qartë, si kreu i MEPJ njoh vetëm Ramën
  • 2019-02-09

Deti me Greqinë dhe Cakaj, Meta: E kam të qartë, si kreu i MEPJ njoh vetëm Ramën

Në intervistën për Zërin e Amerikës, Presidenti Ilir Meta ka folur edhe për çështjen Cakaj, për të cilën pati një përplasje të ashpër me kryeministrin Edi Rama kur refuzoi ta drektronte si ministër të Jashtëm 28-vjeçarin. Meta ka vlerësuar punën e Ditmir Bushatit në krye të ME

No Pic available
  • 2019-02-09

Unaza e Re, Meta sulmon projektin: Ka shpikje jashtë ligjeve të Shqipërisë!

Në një intervistë ngë Uashingtoni për Zërin e Amerikës, Presidenti Ilir Meta është përgjigjur për disa nga temat më të nxehta që kanë rrëmbyer vëmendjen e shqiptarëve në këtë fillim viti. Duke folur për përplasjet e vazhdueshme Presidencë-Kryeministri, Meta është ndalur tek

DËSHTIMI I REFERENDUMIT, NJË MËSIM I HIDHUR
  • 2018-10-01

DËSHTIMI I REFERENDUMIT, NJË MËSIM I HIDHUR

Dshtimi qartazi i referendumit n Maqedoni si rrjedhoj e nj pjesmarrjeje  shum t ult sht nj msim i hidhur pr shum palë: Pr qeverin n Shkup, pr qeverin n Athin, pr mbshtetsit n BE dhe n NATO dhe pr rajonin. Edhe pse referendumi jo detyrues nuk kishte ndonj pesh t veant, prej tij varej dika e madhe:

ME SHPRESË PËR PAQE APO NË LLOGORE LUFTE?
  • 2018-06-28

ME SHPRESË PËR PAQE APO NË LLOGORE LUFTE?

Nga: Bajram PEÇI Me fqinjët historia na ka lënë një varg çështjesh, që deri më sot nuk janë hedhur seriozisht në tavolinë për zgjidhje. Kemi bërë veçse zhurmë. Herë pas here zhurmojnë mediat vizive e ato të shtypit, por nismë për zgjidhje përfundimtare ska patur. Ndërsa qersh

Hahn: Të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë
  • 2018-06-26

Hahn: Të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë

Thirrja vjen në prag të takimit të ministrave të Jashtëm të vendeve anëtare të BE, të së martën (26.06.2018) në Luksemburg, që paraprin vendimin e Këshillit Europian në Samitin vendimtar  të BE, në fund të kësaj jave, më 28-29 qershor. Burime  zyrtare nga Komisioni Europian b

LEquipe: PSG po negocion me Barçën për Neimar
  • 2017-07-27

LEquipe: PSG po negocion me Barçën për Neimar

Paris Saint Germain vazhdon të insistojë për Neimar. Sipas prestigjiozes franceze “L’equipe”, klubi parizien, pasi ka arrritur marrevshjen me vetë futbollistin brazilian, tani ka nisur kontaktet me Barcelonën, për të kryer tannsferimin më të shtrenjtë në historinë e fu