Rezultate te kerkimit per termin: +Marrdhnieve +Ndrkombtare

Total: 101
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.337Z

Kosova ndan bashksin ndrkombtare

shtja e Kosovs do t jet testi i par i marrdhnieve ndrmjet Rusis dhe Perndimit. Moska tenton t shfrytzoj Serbin si mjet pr qrim hesapesh, por edhe si mjet pr t mbajtur vmendjen e Perndimit larg kufijve t saj, dhe dshiron q t konsolidoj fuqin e humbur vite m par. Putinit i duhet kriza pr t dshmuar se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.348Z

E drejta ndrkombtare dhe pavarsia e Kosovs

Beogradi pr nj periudh t gjat sht krejtsisht e pamundur t ndryshoj. M dat 27 gusht 2006, n Kuvend miratoi me 186 vota pro dhe 23 abstenime mocionin e Qeveris, sipas s cilit Kosova sht pjes e shtetit Serb dhe prfshihet n sovranitetin e saj, gj e cila u sanksionua n Kushtetutn e re t saj. Edhe ps

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.341Z

E drejta ndrkombtare dhe pavarsia e Kosovs

Beogradi pr nj periudh t gjat sht krejtsisht e pamundur t ndryshoj. M dat 27 gusht 2006, n Kuvend miratoi me 186 vota pro dhe 23 abstenime mocionin e Qeveris, sipas s cilit Kosova sht pjes e shtetit Serb dhe prfshihet n sovranitetin e saj, gj e cila u sanksionua n Kushtetutn e re t saj. Edhe pse Kos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.887Z

Meta: Thellim marrëdhënieve me Kazakistanin

Shqipria dhe Kazakistani bien dakord pr intensifikimin e bashkpunimit ekonomik, por edhe n planin e organizatave ndrkombtare. Zv.kryeministri dhe ministr i Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, u prit dje n Almati nga Sekretari i Shtetit dhe ministr i Punve t Jashtme t Kazakistanit, z.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.478Z

Prisni deri n vendimin e GJNDs

Ambasadori serb n Malin e Zi, Zoran Lutovac, ka krkuar nga Podgorica q t mos vendos marrdhnie diplomatike me Kosovn deri n vendimin e Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis. Lutovac ka krkuar javn e kaluar takim n Ministrin e Jashtme t Malit t Zi ku ka deklaruar q Qeveria malaziase t shtyj vendimin pr zyrt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.408Z

Meta në Damask: Siria të rishikojë qëndrimin e Kosovës

Pavarësia e Kosovës, e pakthyeshme Pavarsia e Kosovs tashm sht nj fakt i pakthyeshm. Vendimi i fundit i Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis e vrteton edhe m mir kt gj. Ky fakt sht theksuar nga zvendskryeministri njhersh dhe ministr i Punve t Jashtme t Shqipris, Ilir Meta, gjat takim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.358Z

Mali i Zi: Marrdhniet me Kosovn, pas GJND-s

Mali i Zi nuk do ti vendos marrdhniet diplomatike me Kosovn prderisa po zgjat debati n Gjykatn Ndrkombtare t Drejtsis, prkatsisht deri sa kjo gjykat t marr vendim. Ky sht mendimi im, megjithse nuk sht qndrim zyrtar i Podgorics, ka thn nnkryetari i qeveris malazeze Svetozar Maroviq n intervistn pr ga

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama