Rezultate te kerkimit per termin: +Marrveshja

Total: 328
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.592Z

Marrveshja SHBA-Rusi ende nuk sht gati

Gjasat jan t vogla q presidentt e SHBA-s dhe t Rusis t nnshkruajn kt jav marrveshjen e re pr reduktim t armatimit, ka theksuar sot Ministri i Jashtm i Rusis. Sergei Lavrov ka fajsuar delegacionin amerikan n negociatat pr kontrollin e armatimit, pr ngadalsimin e prpjekjeve pr t arritur marrveshjen.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Marrveshja qeveri-komunitete fetare

Tiran (Start)-Nnshkruhet marrveshja midis qeveris dhe komuniteteve fetare n Shqipri. N ceremonin e organizuar n Hotel Tirana, kryeministri Sali Berisha ka krkuar ndjes publike pr t gjitha ato krime q sistemi totalitar ka kryer ndaj popullit shqiptar. Nuk ka patur dhe nuk ka njoll m t zez n tr histor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.353Z

Hyn n fuqi marrveshja e lehtsimit t vizave

Shqiptart do t ken mundsin q t lvizin m lirshm n vendet everoiane. Sot ka hyrf n fuqi marrveshja e lehtsimit t regjimit t vizave mes Shqipris dhe Bashkimit Europian. Marrveshja e nnshkruar m 18 Shtator 2007 n Selin e Kshillit t Ministrave t Bashkimit Europian n Bruksel nga Ministri i Brendshm, Buj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.840Z

Nnshkruhet marrveshja pr ndrtimin e 1150 banesave

sht nnshkruar sot marrveshja midis qeveris shqiptare dhe Banks pr Zhvillim e Kshillit t Evrops q parashikon kredin prej 25.3 milion euro q do ti jepen 8 bashkive pr zbatimin e projektit Ndrtimi i banesave me qllim social. N ceremonin e mbajtur n Ministrin e Financave morn pjes drejtuesit m t lart

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.718Z

Zgjedhjet serbe në Kosovë, arrihet marrveshja me OSBE- në

Zgjedhjet e Serbisë në Kosovë do të monitorohen nga OSBE- ja, pasi sot është zyrtarizuar marrveshja.Sipas një njoftimi për shtyp, kreu i OSBE-së, njëherësh zëvendëskryeministër i Irlandës, Imon Gilmor ka mirëpritur këtë marrëveshje, dhe ka deklaruar se zgjedhjet duhet të kenë nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.110Z

Marrveshja pr klimn n Ruand nj hap i rndsishm

Bashksia ndrkombtare n konferencn pr klimn ra dakord pr marrveshjen pr ndalimin e gazrave q shkaktojn efektin ser. Kompromisi u cilsua si suksesi m i madh q pas samitit t klims n Paris m 2015. Marrveshja synon q gradualisht t shmanget hidrofluorkarboni, FKW, q prdoret n frigorifer dhe n impiantet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.352Z

Me 1 Janar hyn n fuqi marrveshja pr lehtsimin e regjimit t vizave

Kur kan mbetur vetm dy dit nga hyrja n fuqi e marrveshjes pr lehtsimin e regjimit t vizave Shqipri-BE, u zhvillua nj takim pune mbi marrjen e masave pr implementimin e ksaj marrveshjeje. N takimin e drejtuar nga zv.Ministri i Brendshm, Ferdinand Poni, merrnin pjes drejtues t Gjendjes Civile, pran M

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama