Rezultate te kerkimit per termin: +Marrveshje

Total: 747
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.155Z

Marrveshje fantome

Marrveshja e paralajmruar t nnshkruhej t martn n mesdit ndrmjet Aleancs pr Ardhmrin e Kosovs dhe Lidhjes Demokratike pr t mbshtetur kandidaturn e Blerim Kuit pr Kryetar t Therands, ka dshtuar t finalizohet. Kjo sepse Kryetari i Degs s LDKs n Therand, Sali Asllanaj, i mbshtetur nga Fatmir Sejdiu, e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.176Z

LDK, marrveshje edhe n Junik e Rahovec

Lidhja Demokratike e Kosovs (LDK) dhe Lidhja Demokratike e Dardanis(LDD), kan nnshkruar marrveshje koalicioni n Junik, pr ta prkrahur njra-tjetrn, gjat raundit t balotazhit, q zhvillohet m 13 dhjetor. LDK dhe LDD zotohen pr prkrahjen e kandidatit t LDK-s pr kryetar t Junikut, Tahir Isufaj, thuhet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.353Z

Rui: Marrveshje Berisha-Rama pr reformat n vend

Nse Partia Socialiste do t fitoj zgjedhjet, Edi Rama duhet t jet kryeministr. Kshtu u shpreh dje kryetari i Asambles s Partis Socialiste, Gramoz Rui gjat nj interviste t dhn n nj emision televiziv. Sipas tij, PS-ja nuk duhet t prsris gabimet e s kaluars por t shoh kah e ardhmja. Rui e ka komentu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.854Z

Marrveshje pr lehtsimin vizave daneze

Ministri i Brendshm Bujar Nishani nnshkroi me Ambasadorin e Mbretris s Danimarks n Tiran Z.Niels Severin Munk marrveshjen pr ripranimin e personave me qndrim t paautorizuar dhe marrveshjen pr lehtsimin e lshimit t vizave. Ministri i Brendshm duke evidentuar faktin se kto marrveshje jan n vijimsi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.841Z

Oketa: Jo marrveshje PD-PS pr Reformn Zgjedhore

akpoZvends kryeministri Gazmend Oketa ka mohuar nj marrveshje t mundshme midis dy partive t mdha, PD e PS lidhur me Reformn Zgjedhore. N nj prononcim pr mediat, zoti Oketa u shpreh se "Nuk ka asnj marrveshje mes dy partive kryesore politike, PD-s dhe PS-s pr reformn zgjedhore. Prderisa sht ngritur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.180Z

Pajaziti-Jankulovska, marrveshje n fushn e policis

Ministri i Punve t Brendshme i Kosovs, Zenun Pajaziti dhe ajo e Maqedonis, Gordana Jankulovska, nnshkruan sot nj marrveshje bashkpunimi n fushn e policis, pr t ciln than se do ti hap rrugn arritjes s marrveshjeve t tjera Kosov-Maqedoni n fusha t ndryshme. Duke falnderuar Qeverin e Maqedonis pr mbs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.631Z

Marrveshje pr kamata

Bankat komerciale n Kosov s`e kan ndrmend t`i ulin kamatat. Aq m pak t`i detyroj apo imponoj dikush nga administrata shtetrore e Kosovs. Megjithse ka kaluar i ashtuquajturi rrezik nga statusi i pazgjidhur, kto norma mbesin t larta n t gjitha bankat, duke krijuar dyshime pr marrveshje jozyrtare ndr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama