Rezultate te kerkimit per termin: +Marrveshjen +Kuadr

Total: 14
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.098Z

Infrastruktura, Gjermania, 950 mijë euro për Shqipërinë

Kshilli i Ministrave ka miratuar n parim marrveshjen financiare me kompanin gjermane KFW, Frankfurt am Main pr marrjen e nj shume prej 949 750 eurosh n kuadr t fondit pr investimet n infrastrukturn vendore. “Kshilli i Ministrave vendosi miratimin, n parim, t marrveshjes fin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.430Z

Anëtarësimi në NATO, Ligjet miratojnë dy marrëveshje

Komisioni i Ligjeve ka miratuar dje dy marrveshje t rndsishme n kuadr t detyrimeve q duhet t plotsoj Shqipria si vend antar i NATO-s. Ligjet diskutuan dhe miratuan projektligjin “Pr aderimin e Republiks s Shqipris n marrveshjen e NATO-s “Pr komunikimin e informacionit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.555Z

Ligjet e NATO-s, PS e PD, konsensus në Komisionin e Sigurisë

Mazhoranca dhe opozita jan trsisht dakord, por ende jo pr zgjidhjen e situats politike, por pr miratimin e ligjeve n kuadr t detyrimeve q na lindin pas antarsimit n Aleancn e Atlantikut t Veriut. Deputett e opozits dhe t mazhorancs kan miratuar dje n Komisionin e Siguris n konsen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.472Z

Varrezat greke ndajnë mazhorancën, 5 vota kundër

PDU kundërshton, kundër Ardian Kollozi, Bedri Shehu, Lefter Koka Kuvendi miratoi me 66 vota pro 5 kundr dhe 1 abstenim marrveshjen pr varrezat greke n Shqipri. Sipas ksaj marrveshjeje, n vendin ton do t ngrihen dy varreza greke, por kjo pas procesit t krkimit t varreve greke. Marr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.745Z

Ngërçi, ministrat e Jashtëm mblidhen në Luksemburg

Shefat e diplomacis s Bashkimit Evropian diskutojn t hnn mbi situatn politike n Shqipri. N axhendn e publikuar n faqen zyrtare t Bashkimit Evropian, thuhet se ministrat e Jashtm t bllokut mblidhen t hnn n Luksemburg, ku do t diskutojn pr nj sr shtjes, mes t cilave renditet edhe s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.841Z

Berisha dhe Gruevski Pakt pr Vizat, Shkupi: Kujdes pr Kosovn

Shqipria dhe Maqedonia kan nnshkruar marrveshjen pr lvizjen e lir e qytetarve n t dy ant e kufirit. Kryeministri shqiptar dhe homologu i tij maqedonas kan dal n nj konferenc t prbashkt pr shtyp. Berisha i ka cilsuar diskutimet me Gruevskin si shum t rndsishme. Dy vendet tona projekte t rndsishme bas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.345Z

PE mbshtet Kuvendin pr reformat n Drejtsi, at elektorale dhe pr kufizimin e imunitetit

Parlamenti Evropian mbshtet Kuvendin e Shqipris pr reformat n fushn e drejtsis, at elektorale por edhe n kufizimin e imunitetit t deputtve. Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, sht takuar me presidentin e parlamentit europian Hans Gert Pottering n Bruksel. Ai ka krkuar vazhdimin e reformave dhe v

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama