Rezultate te kerkimit per termin: +Marrveshjet

Total: 108
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.065Z

Marrveshjet e miratuara

Tiran (start)- Kuvendim i Shqipris ka miratuar kt t enjte me shumic votash disa projektligje dhe marrveshje t rndsishme. Kshtu, deputett kan miratuar ratifikimin e marrveshjes, ndrmjet Kshillit t Ministrave t Republiks s Shqipris dhe Mbretris s Norvegjis pr lehtsimin e lshimit t vizave", disa ndrysh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.928Z

Albpetrol shlyen 8.1 milionë USD detyrime ndaj buxhetit të shtetit në katër muaj

Kompania shtetrore e prodhimit t nafts, “Albpetrol”, ka prodhuar 50.328 ton naft n katr muajt e par t vitit 2010, nga 45.905 ton t programuar. E thn n prqindje, prodhimi i nafts nga “Albpetrol” pr kt periudh sht 109.64 pr qind. Kjo bhet e ditur n nj inform

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.397Z

Darka, Berisha: Pesë arsyet e takimit me Fatos Nanon

Kryeministri Duke takuar Nanon, respektova të majtën shqiptare" Kryeministri Sali Berisha vendosi ta rishfaqte tek shqiptart dhe ta rikthente n skenn politike ish-kreun e PS-s, Fatos Nano, duke i njohur atij meritat e pamohueshme t kauzs s integrimit t vendit. Nj takim i till

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.428Z

Negociatat Izrael-Palestinë, Netanjahu: Të vështira, por të arritshme

Bisedimet Arritja e nj marrveshje paqeje mes izraelitve dhe palestinezve sht e vshtir, por e mundur. Kshtu ka deklaruar Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu n Jerusalem n mbledhjen e prjavshme t Kshillit t Ministrave. Netanjahu deklaroi se pas 17 vjetsh nga marrveshjet izraelito-palestineze t O

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.493Z

Fluks kërkesash për kurim jashtë, Turqia mbyll pranimet

Marrëveshje me Spitalin Universitar në Vatikan N vetm katr muajt e par t vitit sht plotsuar numri i pacientve q do t drgohen pr kurim n Turqi. Fluksi i lart i krkesave t mbrritura n Ministrin e Shndetsis kaq t plotsohen vendet pa kaluar as gjysma e par e vitit. Gjat ktyre ditve,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.277Z

Borchardt: Zgjidhni ngërçin politik

Kur duket se situata politike në Shqipëri, po hyn në një tjetër fazë, ambasadori gjerman në Tiranë, Bernd Borchardt bën thirrje për zgjidhje dhe plotësim të kushteve për liberalizimin e vizave. Nga Gjirokastra ku zhvilloi disa takime dhe mbajti një fjalim për integrimin, Borchar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.166Z

Foto -Lajm: Zafa në mes PDK-së dhe LDK-së

Deputeti i NISMA-s për Kosovën Zafir Berisha para një jave kritikoi ashpër pozitën, LDK-në dhe PDK-në, në seancën e Kuvendit të Kosovës. Berisha nuk u pajtua me marrveshjet që Prishtina i ka bërë me Beogradin e as me marrëve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama