Rezultate te kerkimit per termin: +Marramendje

Meta: total 157 / total_found 157 / time 0.000 / keyword[0] marramendje / docs[0] 157 / hits[0] 167 /
Ataku ne zemer mund te parashikohet ja shenjat paralajmeruese
  • 2016-04-10

Ataku ne zemer mund te parashikohet ja shenjat paralajmeruese

Transmetuar me 10042016 - 0912 Pothuajse 50 e njerezve qe kane perjetuar sulm ne zemer pohojne se kane pasur simptoma rreth nje muaj me pare por shumica e tyre nuk i kane kushtuar vemendje dhe kjo neglizhence ndoshta iu ka kushtuar s

Gjysherit ankoheshin nga dhimbjet e kockave por si ndikon moti ne shendetin tone
  • 2016-03-16

Gjysherit ankoheshin nga dhimbjet e kockave por si ndikon moti ne shendetin tone

Transmetuar me 16032016 - 1106 A ju kujtohet kur gjysherit tuaj ankoheshin nga dhimbja e kokes dhimbja e kockave dhe e kyceve per shkak te nderrimit te motit Sot pothuajse te gjithe reagojme  ndaj kushteve te keqija te motit Ne je

Donald Trump nuk përmbahet, por a mund të fitojë ai ndaj Hillary Clinton?
  • 2016-03-03

Donald Trump nuk përmbahet, por a mund të fitojë ai ndaj Hillary Clinton?

Edhe në “super tusday” Donald Trump nuk u përmbajt dhe duket se s’mund të ndalet më. Por a ka ai shanse ndaj Hillary Clintonit? Republikanët ndodhen në një dilemë të pazgjidhshme, shkruan Ines Pohl. Hillary Clinton është fituesja e qartë e kësaj super të marte. N

Skulptura dhe shpirti i vrarë i Kamij Klodel
  • 2016-02-22

Skulptura dhe shpirti i vrarë i Kamij Klodel

(Një shije hiri dhe dheu i përzhitur…)  Vetëm kur ajo vdiq në një çmendinë larg Parisit, vetëm atëherë bota e artit u kujtua për veprën e saj që shkëlqeu vetëm për pak kohë në qiellin e artit dhe u shua si drita e një meteori, vetëm atëherë ata u kujtuan se ajo kish

Reagon Gjykata Supreme rreth çështjes së oksigjenit në Pallatin e Drejtësisë
  • 2016-02-09

Reagon Gjykata Supreme rreth çështjes së oksigjenit në Pallatin e Drejtësisë

Gjykata Supreme e Kosovës, përmes një reagimi dërguar mediave, ka kërcënuar se do t’i ndjekë penalisht kompetentët për mbajtjen sekret të ekspertizës profesionale ku konstatohet se oksigjeni në Pallatin e Drejtësisë ësh

Bimët dhe lulet e shtëpisë që pastrojnë ajrin e saj
  • 2016-01-26

Bimët dhe lulet e shtëpisë që pastrojnë ajrin e saj

Mjedis – Bimët dhe lulet e apartamentit oksigjenojnë ambientin, pastrojnë ajrin, thithin lagështinë, eliminojnë erën e keqe dhe e bëjnë shtëpinë më të rehatshme dhe elegante. Këto fakte i kanë zbuluar shkencëtarët e NASA-s Një nga problemet më të mëdha të mome

Aksident i rëndë në "Australian Open", plaka bie nga stadiumi (Foto)
  • 2016-01-21

Aksident i rëndë në "Australian Open", plaka bie nga stadiumi (Foto)

Përballja interesante në mes të Ana Ivanovic dhe Anastasija Sevastova ka mbetur nën hijen e një aksidenti që ndodhi sot në "Australian Open". Përballja u ndalua gjysëm ore kur një grua e moshuar ra nga ulësja e stadiumit. Spektatorja n