Rezultate te kerkimit per termin: +Marramendje

Meta: total 172 / total_found 172 / time 0.000 / keyword[0] marramendje / docs[0] 172 / hits[0] 183 /
No Pic available
  • 2017-05-28

Helmimi në mitingun e PD, ministria e Shëndetësisë: Janë paraqitur 140 raste

Ministria e Shëndetësisë ka reaguar në lidhje me helmimin në mitingun e PD një ditë më parë. Sipas këtij institucioni janë paraqitur 140 raste në spital, ku mes tyre 14 janë shtruar. Ministria thotë se numri i pacientëve ka ardhur në rritje, dhe të gjithë kanë shfaqur të njëjtat

Shkon në 140 numri i të helmuarve në mitingun e PD, MSH: Raste edhe në Elbasan e Durrës
  • 2017-05-28

Shkon në 140 numri i të helmuarve në mitingun e PD, MSH: Raste edhe në Elbasan e Durrës

Ministria e Shëndetësisë përmes një deklarate të shpërndarë për mediat ka bërë me dije se ka shkuar në 140 numri i personave të paraqitur me shenja intoksikimi në spital pasi kishin marrë pjesë në mitingun e PD. Sipas MSH, edhe pacientët që janë paraqitur më vonë kanë pasur t

No Pic available
  • 2017-03-13

Botuesi i gazetës Dita, letër Ramës: Ose ndëshko Berishën për krimet që ka bërë, ose ik ti!

Botuesi i gazetës “Dita”, Alban Dabulla i ka dërguar sot një letër të hapur kryeministrit Edi Rama ku kërkon ndëshkimin e Berishës për ato çka ka bërë gjatë tetë viteve të qeverisjes së tij, mbi të gjitha për Gërdecin dhe 21 Janarin.  Në letrën e botuar në gazetën

Alban Dabulla, letër të hapur Edi Ramës: Ka ardhur koha e ndëshkimit të Berishës, ose largimit.
  • 2017-03-13

Alban Dabulla, letër të hapur Edi Ramës: Ka ardhur koha e ndëshkimit të Berishës, ose largimit.

Alban Dabulla i ka bërë një letër të hapur kryeministrit Edi Rama, nëpërmjet gazetës Dita. Ai shkruan se tani është koha ose e ndëshkimit të Berishës, ose e largimit të Ramës. Ja çfarë shkruan ndër të tjera Dabulla: “Z.Rama! Rreth 4 vjet pas ardhjes tuaj në pushtet, të

Ismail Kadare: Çorapet e bukura të gjyshit
  • 2017-01-28

Ismail Kadare: Çorapet e bukura të gjyshit

Sot shkrimtari i njohur mbush 81 vjec. Ja si e përshkruan ai ditën e lindjes. Shkrimtari I njohur Ismail Kadare mbush sot 81 vjeç. Një nga personazhet më me ndikim jashtë hapësirës shqiptare me veprën e tij. Kadare është padyshim një nga personalitetet më të mëdha shqiptar të shekull

Po tani a do të gjykohet Sali Berisha?
  • 2016-12-23

Po tani a do të gjykohet Sali Berisha?

Hapja e rrugës për Vettingun riktheu tek opinioni publik në Shqipëri shpresën për Drejtësi. Dhe të bësh drejtësi në këtë vend, së pari duhet gjykuar dhe dënuar Sali Berisha. Le të bëjmë që në fillim një marrëveshje: me emërtimin Berishë le të kuptojmë jo vetëm njeriun

Piramida komuniste, burgjet dhe kupola
  • 2016-09-28

Piramida komuniste, burgjet dhe kupola

Virion Graci Në letërsinë shqipe, sikurse e kemi përmendur më parë, romani autobiografik ka traditë modeste. Nëse do të na duhej të pranonim kritere rreptësisht të përcaktuara për romanin autobiografik, në letërsinë shqipe nga të paktët romane që klasifikohet menjëherë si i ti