Rezultate te kerkimit per termin: +Marreveshja

Meta: total 1000 / total_found 3957 / time 0.002 / keyword[0] marreveshja / docs[0] 3957 / hits[0] 5328 /
No Pic available
  • 2017-06-20

Kryeministri Edi Rama sot në Tonight Ilva Tare

Kur kanë mbetur edhe 4 ditë fushatë per Zgjedhjet e 25 Qershorit Kryeministri dhe Kryetari i PS Edi Rama vjen sot në Tonight Ilva Tare ne Ora News. Pritshmeritë e Ramës për rezultatin e zgjedhjet të 25 qershorit, gjasat për marrjen e timonit të qeverisjes me 71 mandate, marreveshja me krye

No Pic available
  • 2017-06-08

Meta: Pas 25 qershorit Petrit Vasili Kryeministër, Rama i ftuar si pasagjer

Ilir Meta është i bindur se Partia Lëvizja Socialiste për Integrim të cilën e drejtoi për 13 vite do të fitojë zgjedhjet e 25 qershorit. Për Opinion, Meta u shpreh i bindur se në qeverinë e drejtuar nga Petrit Vasili do të ketë vend edhe për Ramën, por tashmë në një tjetër pozici

Koçi reagon për marrëveshjen: Duhet vëmendje, PD parti e pabesive
  • 2017-05-20

Koçi reagon për marrëveshjen: Duhet vëmendje, PD parti e pabesive

Zv/ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi duket se ka këshilluar kryeministrin Rama pas marrëveshjes me Bashën që të ketë kujdes, pasi sipas tij PD mbetet partia e pabesive. Në një postim në FB, Koçi thotë se marrëveshja jo vetëm shmangu vetëvrasjen e PD, por edhe nga pasojat që mund të v

Koçi paralajmëron Ramën: PD mbetet parti e pabesive, duhet vëmendje dhe syçeltësi
  • 2017-05-20

Koçi paralajmëron Ramën: PD mbetet parti e pabesive, duhet vëmendje dhe syçeltësi

Zv/ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka paralajmëruar kryeministrin Rama pas marrëveshjes me Lulzim Bashën që të ketë kujdes, pasi sipas tij PD mbetet partia e pabesive. Në një postim në Facebook, Koçi thotë se duhet vemendje dhe syçeltesi ne respektimin rigoroz te marreveshjes ne ditet

Arrihet marrëveshja! Rama-Basha shtrëngojnë duart pas 3 orësh
  • 2017-05-18

Arrihet marrëveshja! Rama-Basha shtrëngojnë duart pas 3 orësh

Arrihet Marreveshja!  Pas 3 orë  e 20 minuta kryeministri Edi Rama dhe kryetari i PD-se Lulzim Basha kanë dalë bashkë nga kryesia e Kuvendit ku kishin zhvilluar një takim kokë më kokë duke deklaruar se kishin arritur marrëveshjen. Ajo çka dihet është se kjo marrëveshje bazohet

No Pic available
  • 2017-05-18

Zgjedhjet më 25 qershor, PD merr zv/kryeministrin e 6 ministra teknikë

Bisedimet për më se tre orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Bashën natën midis 17 dhe 18 majit, kanë përfunduar me një marrëveshje të gjerë midis tyre, detajet e të cilës u kontretizuan sot.  Marrëveshja shtyn datën e zgjedhjeve nga 18 qershori më 25

No Pic available
  • 2017-05-18

Berisha bekon marrëveshjen Basha-Rama: Fitoi vendi!

Ish-kryeministri Sali Berisha e konsideron fitore të Shqipërisë marrëveshjen e arritur midis dy liderëve politikë në vend, duke theksuar se ajo shpëtoi Shqipërinë nga një prej krizave politike më të rrezikshme të 26 viteve. Berisha e cilëson fitore të të dyja palëve marrëveshjen e