Rezultate te kerkimit per termin: +Marrveshje

Meta: total 738 / total_found 738 / time 0.000 / keyword[0] marrveshje / docs[0] 738 / hits[0] 1075 /
NDIKIMI RUS DHE PLANET E BE-SË PËR BALLKANIN
  • 2017-06-10

NDIKIMI RUS DHE PLANET E BE-SË PËR BALLKANIN

Mediet gjermane flasin për koalicionet parazgjedhore në Kosovë. Ato flasin edhe për ndikimin e Rusisë në Malin e Zi dhe në Maqedoni, për të penguar anëtarësimin e tyre në Bashkimin Europian dhe NATO. Në gazetën TAZ të Gjermanisë koalicioni midis tre ish-komandatëve të UÇK-së sh

No Pic available
  • 2017-05-24

Ethet e listave në PD, Burimet: Berisha në Shkodër, Basha në Elbasan

Partia Demokratike ndodhet ne momente mjaft intensive dhe të ethshme për shqyrtimin e propozimeve per deputet dhe hartimin e listave për garën e 25 qershorit. Kordinatorët që drejtojnë grupet e punës në qarqe, vijojnë takimet në bazë, ndërsa informojë dhe diskutojnë  në vazhdim

No Pic available
  • 2017-05-24

Ethet e listave në PD, Berisha në Durrës, Basha në Elbasan?

Partia Demokratike ndodhet ne momente mjaft intensive dhe të ethshme për shqyrtimin e propozimeve per deputet dhe hartimin e listave për garën e 25 qershorit. Kordinatorët që drejtojnë grupet e punës në qarqe, vijojnë takimet në bazë, ndërsa informojë dhe diskutojnë  në vazhdim

No Pic available
  • 2017-05-19

Nga Mero Baze / Qeveria Rama, në besë të Bashës!

Kryeministri Edi Rama ka arritur të shmang bojkotin e zgjedhjeve nga opozita, me një Marrëveshje të guximshme, që synon ngjalljen e besimit tek zgjedhjet e lira dhe të ndershme me lëshime thelbësore. Marrveshja hap rrugë të krijohet një administratë teknike gjatë procesit zgjedhor, e ci

No Pic available
  • 2017-05-19

Peleshi para largimit: Fituan të gjithë, një ditë e re për Shqipërinë

Numri dy i qeverisë Niko Peleshi, posti i të cilit preket nga pakti Rama- Basha, ka reaguar përmes një postimi në fb duke e cilësuar marrëveshjen në faqe të re për Shqipërinë dhe politikën shqiptare. Peleshi thotë se dje u hoq vija e kuqe qe ndan interesat e partive nga interesi afatgj

No Pic available
  • 2017-05-03

Eurodeputetja Fajon: Pjesëmarrja e PD në zgjedhje sjell stabilitet afatgjatë

Eurodeputetja Tanja Fajon thotë gjatë një interviste për DW, se bojkoti i Parlamentit nga ana e opozitës në Shqipëri është tejet shqetësuese. Ajo thotë se oferta e paraqitur nga eurodeputeti dhe zv/Presidenti i PPE-së, McAllister është balancuese. Fajon shprehet se pjesëmarrja e opozi

Tanja Fajon: Ka ende hapësira që opozita në Shqipëri të marrë pjesë në zgjedhje
  • 2017-05-03

Tanja Fajon: Ka ende hapësira që opozita në Shqipëri të marrë pjesë në zgjedhje

BE-ja do të ndërmarrë veprime të forta për të siguruar që në Ballkanin Perëndimor nuk do të ketë incidente të dhunshme si në Maqedoni. A ka gjasa që kriza që po shfaq demokracia në Shqipëri por edhe në Maqedoni dhe Kosovë, të nxisë veprime të forta nga ana e  BE-së dhe Parlam