Rezultate te kerkimit per termin: +Marsit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.870Z

Ret rol n atmosfern e Marsit

T tjera zbulime jan zhvilluar mbi planetin e kuq t Marsit. S fundi shkenctart kan zbuluar se grimcat e akullit q jan pjes prbrse t reve t cilat ndodhen mbi Mars, luajn nj rol thelbsor" n stabilitetin dhe kompozimin e atmosfers t planetit t kuq, veanrisht sa i takon ozonit, bn t ditur nj studim n re

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.490Z

Fytyra e njeriut në sipërfaqen e Marsit

Në sipërfaqen e planetit Mars sërish është zbuluar një vend i cili përngjan në fytyrën e njeriut. Mediat britanike shkruajnë se në këtë foto mund të vërehet se kjo fytyrë i përngjan aktorit komik të televizionit britanik, Alf Gernett. Fytyra e fotografuar e cila i përngjan aktori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.303Z

Perkujtohen ngjarjet e marsit

Ngjarjet tragjike te marsit 2004 shenuan nje nder episodet me te erreta ne historine e re te Kosoves. Qytetaret dhe institucionet e Kosoves i denuan atehere dhe i denojne tani sulmet e kryera ne ate dite, thuhet ne nje deklarate te Qeverise se Kosoves. Pese vjet me pare nje vale dhune perfshiu Kosov

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.928Z

Pushtimi i Marsit

Misioni Mars One synon të ndërtojë komunitetin e parë njerëzor në hapësirë. Biznesmeni holandez 35 vjeçar, Bas Lansdorp, është themeluesi i sipërmarrjes hapësinore. Ai financoi projektin Mars One përmes shitjes së aksioneve që kishte në kompaninë energjetike me erë. Ai thotë se v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.432Z

Krimbat i hapin rrugën njerëzve drejt Marsit

Share Një ditë njerëzit do hedhin hapin e parë në Mars. Por duket se rrugën do e hapin krimbat. Shkencëtarët britanikë i kanë dërguar ato me sukses në një mision në Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor për të testuar se si i rezistojnë ata udhëtimit në hapë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.874Z

"Hyjme ne Kuvend, brenda 7 marsit"

Nje nga kritiket e kryetarit socialist Edi Rama, me sa duket e kane ndare mendjen per te hyre ne Kuvend, brenda afatit kushtetues. Pas deputetit Marko Bello, qe dite me pare deklaroi hyrjen ne Kuvend, per shkak te detyrimit qe kishte ndaj zgjedhesve te tij per te mos djegur mandatin, ka qene deputet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.427Z

Për tradhtarët e 22 Marsit

Nga Mero Baze   Jozefina Topalli dhe Genc Pollo, për koinçidencë janë dy njerëzit më të rëndësishëm të ekipit të Sali Berishës, me të cilët filloi opozitën e tij në vitin 1997. Në këtë prag opozite të re, ata u shfaqën sërish njëri pas tjetrit, duke sulm

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama