Rezultate te kerkimit per termin: +Martti +Ahtisaari

Meta: total 335 / total_found 335 / time 0.000 / keyword[0] martti / docs[0] 454 / hits[0] 545 / keyword[1] ahtisaari / docs[1] 1365 / hits[1] 2306 /
No Pic available
  • 2017-06-16

Kushtetuta po e bllokon shtetin

Në mungesë të konsensuseve politike, Kushtetuta ishte lënë fajtore për dështimin e reformave, ajo ishte lënë fajtore edhe për mosthemelimin e Ushtrisë së Kosovës e po ashtu, kjo Kushtetutë po shihet e paqartë edhe kur është në pyetje formimi i Qeverisë pas zgjedhjeve. Ekspertët e

No Pic available
  • 2017-03-14

Meta me kryediplomatin finlandez: Kuvendi i përkushtuar për dialog politik

Në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Finlandë, Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta u prit sot në Helsinki nga kryediplomati finlandez, Timo Soini, me të cilin vlerësuan marrëdhëniet shumë të mira politike mes dy vendeve. Duke nënvizuar thellimin e bashkëpunimit të mëtejshëm, Meta shp

Finlandë, Meta i dorëzon Dekoratën e Flamurit Kombëtar Martti Ahtisaarit
  • 2017-03-14

Finlandë, Meta i dorëzon Dekoratën e Flamurit Kombëtar Martti Ahtisaarit

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, u takua në Helsinki me ish-Presidentin e Finlandës, Martti Ahtisaari, i cili ka fituar çmimin Nobel për paqen dhe është themelues i Nismës për Menaxhimin e Krizave (CMI). Meta i dorëzoi Ahtisaari-t Dekoratën e Flamurit Kombëtar të akorduar nga Presidenti i

No Pic available
  • 2017-02-16

Enver Hoxhaj rrëfen veten dhe Kosovën

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj në një intervistë të gjatë për emisionin Arena nga Dritan Hila në Rtv Ora News, ka rrëfyer se si ka hyrë në politikën kosovare dhe hapat historik të Kosovës gjatë dekadës së fundit. Intervista:  Dritan Hila: Mirëmbrëma!Më 17 shkurt

No Pic available
  • 2017-02-16

Enver Hoxhaj: I qëndroj deklaratave pë rolin e Ramës në rajon

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj në një intervistë të gjatë për emisionin Arena nga Dritan Hila në Rtv Ora News, ka rrëfyer se si ka hyrë në politikën kosovare dhe hapat historik të Kosovës gjatë dekadës së fundit. Gjatë intervistës, Hoxhaj flet për marrëdhëniet e kr

No Pic available
  • 2016-12-26

Beogradi trysni Prishtinës për asociacionin e komunave me shumicë serbe

Përfaqësues të Beogradit thanë që nëse gjatë disa javëve të ardhshme nuk do të ketë hapa konkretë për themelimin e asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, atëherë përfaqësuesit serbë do ta themelojnë vetë atë. Këto komente pasuan një takim të përfaqë

No Pic available
  • 2016-09-19

Sot 17 vjet nga themelimi i TMK-së, Kosova ende pa ushtri

Këtu e 17 vjet më parë, pas marrëveshjes së Kumanovës dhe në pajtim me marrëveshjen e Rambujesë, ishte paraparë çarmatimi i ushtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe transformimi i saj në Trupat Mbrojtëse të Kosovës. Me hyrjen e trupave ushtarake të NATO-s, KFOR-it, në K