Rezultate te kerkimit per termin: +Mashtrim

Total: 7127
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.320Z

Arrestohen 6 persona për mashtrim

Policia e Kosovës ka kryer dy aksione të ndryshme në dy lokacione të Kosovës. Rasti i parë është ai i arrestimit të një peroni për mashtrim të bashkatdhetarëve nga aviokompanitë, ndërsa rasti i dytë ai i arrestimit të pesë personave si të dyshuar për mashtrim dhe organizim të s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.984Z

Australi mashtrim dramatik

Policia australiane thotë se  lajmi tronditës  për një bombë të vendosur në trupin e një  adoleshenteje, ishte  një përpjekje për  grabitje dhe mashtrim.  Madeleine Pulver, 18 vjeç, ishte në sht&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.193Z

Piloti italian, një i akuzuar për mashtrim

Piloti italian i ndaluar në Divjakë, Giorgio Riformato, 56 vjeç, është hetuar për mashtrim. Ai u bë çështje kombëtare në vitin 2009, kur emisioni i njohur Hienat hetoi fillimisht për shkollën e tij të pilotimit, që në fakt ishte një mashtrim. Më pas prokuroria ngriti akuza ndaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.220Z

Princesha e Spanjës akuzohet për mashtrim

Drejtësia në Spanjë ka thirrur vajzën më të re të mbretit Juan Carlos që të paraqitet në gjykatë, në lidhje me akuzat për mashtrim dhe pastrim parash. Rasti i Cristinës, 48 vjeçe, lidhet me disa çështje biznesi të burrit të saj, i cili po hetohet për shpërdorime. Princesha ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:52.076Z

Durrës, pranga ndihmës/mjekut për mashtrim

Gazeta ShqipPolicia ne Durres, foto ilustruese Prangoset për mashtrim një ndihmës/mjek nga Durrësi. Burime zyrtare nga qyteti bregdetar bëjnë me dije se kanë arrestuar 40-vjeçarin Sokol Uka, i cili punonte si ndihmës/ mjek në qendrën shëndetësore të lagjes 17 të këtij qyteti, nën ak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.438Z

SHBA, Stanford shpallet fajtor për mashtrim financiar

New York- Financieri amerikan, Allen Stanford, i ndjekur për një mashtrim prej miliarda dollarësh, u shpall dje zyrtarisht fajtor për mashtrim financiar dhe i është dorëzuar disa orë më vonë policisë federale (FBI) në Virxhinia, njoftoi e përditshmja 'Wall Street Journal'. Sipas agje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.942Z

Genc Pollo, një mashtrim i radhës!

Nga Alfred Peza Kryetari i Komisionit Parlamentar per Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, z. Genc Pollo doli sot para mediave, per te kumtuar nje tjeter te pavertete te madhe, ne aradhen e te pavertetave qe prodhon ne menyre permanente sa here qe i jepet rasti. Ai deklaroi se opozita bojkot

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama