Rezultate te kerkimit per termin: +Mashtrimi

Meta: total 1000 / total_found 3786 / time 0.002 / keyword[0] mashtrimi / docs[0] 3786 / hits[0] 4704 /
KUR SOVRANIT I SERVIRET NOCI DHE RROKU I POLITIKËS!
  • 2019-04-10

KUR SOVRANIT I SERVIRET NOCI DHE RROKU I POLITIKËS!

Nga Ilir ÇUMANI (Kujtesë në prag të zgjedhjeve të 30 qershorit) Që politika shqiptare e ka katandisur Shqipërinë në një skenë tragjikomike ku e gjithë dynjaja, brenda dhe jashtë, shqyejnë sytë e shkulin brinjët nga e qeshura, kjo tashmë nuk përbën më asnjë risi, asnjë lajm! E d

Arrestohen juristët mashtrues në Tiranë, merrnin para për licencën e mësimdhënies
  • 2019-04-05

Arrestohen juristët mashtrues në Tiranë, merrnin para për licencën e mësimdhënies

Një grua dhe një djalë u arrestua nga Policia e Tiranës në kuadër të një operacioni të koduar “Juristët e rremë”. Të dy, prezantoheshin si juristë të një institucioni të rëndësishëm kushtetues shqiptar dhe premtonin në këmbim të lekëve, dhënie lejeje zhvillimore

Si i futi në grackë dhe u mori 500 mijë euro biznesmenëve miku i Edi Ramës dhe Gregorit (Detaje)
  • 2019-04-02

Si i futi në grackë dhe u mori 500 mijë euro biznesmenëve miku i Edi Ramës dhe Gregorit (Detaje)

Klodian Ciruna, një person që herë hiqej si prokuror herë si gjyqtar dhe me dike tjetër prezantohej si djali i kryeministrit, dhe herë si vetë kryeministri Edi Rama, është marrë i pandehur nga prokuroria e Tiranës, për akuzën e Mashtrimit me shumë se një herë dhe në ditët në viji

Zelandë e Re, autori qesh dhe bën simbolin në gjykatë!
  • 2019-03-16

Zelandë e Re, autori qesh dhe bën simbolin në gjykatë!

I dyshuari kryesore për masakrën në dy xhami në Zelandën e Re, ku u vranë 49 persona është shfaqur para gjykatës, me një akuzë të vetem, atë të vrasjes. Australian Brenton Tarrant, 28 vjeç u shfaq në bankën e të akuzuarve me rrobat e të burgosurit, raporton BBC. Ajo që ra në sy

A fshihet miku trafikant i Taulant Ballës pas kullave të Tiranës?
  • 2019-03-14

A fshihet miku trafikant i Taulant Ballës pas kullave të Tiranës?

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, përmes publikimit të disa dokumenteve zyrtare, ngre akuza të forta ndaj kreut të bashkisë së Tiranës. Sipas zëdhënëses së selisë blu, pas lejeve për ndërtimin e kullave fshihet Edmond Bego, i akuzuar nga opozita si pjesë e botës së kr

No Pic available
  • 2019-03-09

Qëllonin me armë zjarri në ajër, kapen mat 4 të rinj, u gjenden edhe

Katër shtetas janë vënë në prangat e policisë pasi u kapën në flangrancë teksa qëllonin me armë në ajër, në vendin e njohur si “Mali i Moravës”. Pas marrjes paraprak të kët informacioni policia ka shkuar në zonë ku ka arrestuar edhe katër perosnat. Në momentin e par

Dy fytyrat e Kim Jong-un në prag të takimit me Donald Trump!
  • 2019-02-27

Dy fytyrat e Kim Jong-un në prag të takimit me Donald Trump!

Në prag të takimit me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, cilat janë qëllimet e vërteta të diktatorit të Koresë së Veriut? Shpresa Diktatori Kim Jong-un kurrë nuk ka marrë ndonjëherë simpatinë e botës. Dhe tani që Trump nuk e quan Rocket Man, por e ka rehabilituar at