Rezultate te kerkimit per termin: +Masinga

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.259Z

Futbolli afrikano-jugor në zi, ndahet nga jeta Masinga

Futbolli qan Phil Masingan që është shuar në një moshë shumë të re, vetëm 49 vjeç. Ndarja nga jeta e ish futbollistit është bërë e ditur nga federata afrikano-jugore e futbollit nëpërmjet një postimi në “Twitter”. Masinga i cili ka luajtur edhe në Itali nga 1997-ta der

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.717Z

1990, Gjermania bën ligjin në Itali

Pjesa e 14-të e ciklit: “80 vjet rreth planetit të futbollit, 1930-2010”. Një speciale e Skifter Këlliçit: “Nando Martelini, Anton Mazreku dhe unë” Nga Skifter Këlliçi “Për të qenë tri herë kampion i botës, kjo ishte ambicie e brazilianëve, gjermanëve, por edhe e italianëv

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama