Rezultate te kerkimit per termin: +Matches

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] matches / docs[0] 7 / hits[0] 11 /
No Pic available
  • 2016-09-03

Ancelotti këshillon Ramën: Një lider nuk duhet të jetë autoritar

Karlo Ançeloti ka qenë i ftuar i veçantë i kryeministrit Edi Rama në një promovim të veçantë të librit të tij, Quiet Leadership: Winning Hearts, Minds and Matches (Lidershipi i qetë: Të fitosh zemrat, mendjet dhe ndeshjet). Takimi mes trajnerit aktual të Bayern Mynih, është zhvilluar

VIDEO/ Ançeloti në Tiranë me Ramën e De Biazin, ja çfarë thotë për Shqipërinë
  • 2016-09-03

VIDEO/ Ançeloti në Tiranë me Ramën e De Biazin, ja çfarë thotë për Shqipërinë

Karlo Ançeloti ka qenë i ftuar special i kryeministrit Edi Rama në një promovim të veçantë të librit të tij, Quiet Leadership: Winning Hearts, Minds and Matches (Lidershipi i qetë: Të fitosh zemrat, mendjet dhe ndeshjet). Para një paneli me disa nga figurat më të shquara të futboll

Ancelotti:
  • 2016-09-03

Ancelotti: "Të fitosh zemrat, mendjet dhe ndeshjet

Qendra për Hapje dhe Dialog (COD) në Kryeministri mirëpriti mbrëmjen e sotme trajnerin italian të futbollit Carlo Ancelotti, të ftuarin e posaçëm të kryeministrit Edi Rama, me të cilin zhvilluan një bashkëbisedim me personalitete nga bota e sportit, publicistikës, politikës, trupit di

Ançeloti në Tiranë, ja çfarë tha për Shqipërinë dhe De Biazin
  • 2016-09-03

Ançeloti në Tiranë, ja çfarë tha për Shqipërinë dhe De Biazin

Karlo Ançeloti ka qenë i ftuar special i kryeministrit Edi Rama në një promovim të veçantë të librit të tij, "Quiet Leadership: Winning Hearts, Minds and Matches" (Lidershipi i qetë: Të fitosh zemrat, mendjet dhe ndeshjet). Para një paneli me disa nga figurat më të shquara të futboll

Carlo Ancelotti i ftuar special i Ramës, bisedë për sportin
  • 2016-09-02

Carlo Ancelotti i ftuar special i Ramës, bisedë për sportin

Në një mbrëmje të veçantë në hollin protokollar, kryeministri Edi Rama bashkëbisedoi në panelin e COD me Carlo Ancelotti, në prani të të ftuarve nga bota e sportit, publicistikës, politikës, trupit diplomatik dhe medias. Carlo Ancelotti vjen në Shqipëri si i ftuar i posaçëm i Kryem

No Pic available
  • 2014-08-06

Arvizu: Reforma në Universitete kritike, por fillim i mirë

Tiranë- Vetëm pak orë pasi mori bekimin e Këshillit të Ministrave, vendimi për mbylljen e një numri të konsiderueshëm të Universiteteve private, Ambasada amerikane në Tiranë ka përshëndetur nismën e Ministrisë së Arsimit dhe Sportit. Përmes një postimi në twitter, Ambasada amerik

No Pic available
  • 2008-11-11

“President Platini: “çlirojeni” Kosovën!”

Nga Besnik Dizdari I nderuar President Michel Platini, Mirëseerdhët në Shqipëri, të cilën ju dhe UEFA e mbështetni fort në rrugën e saj drejt modernizimit të futbollit. Jam një gazetar i vjetër shqiptar prej 40 e ma vjetësh, me të cilin jeni takuar njëherë në Paris, në mbrëmbjen