Rezultate te kerkimit per termin: +Matematik +Financiare

Meta: total 270 / total_found 270 / time 0.002 / keyword[0] matematik / docs[0] 3261 / hits[0] 5876 / keyword[1] financiare / docs[1] 58773 / hits[1] 89175 /
MILIONERËT E PRODHUAR NGA POLITIKA
  • 2017-06-17

MILIONERËT E PRODHUAR NGA POLITIKA

Pushteti dhe politika vazhdojnë të shihen si mundësia më e lehtë për pasurim të shpejtë në Kosovë. Politikanët, vazhdojnë të mbeten ndër njerëzit më të pasur në Kosovë, përderisa, nuk ka një mundësi ligjore për hetimin dhe vërtetimin e pasurisë së tyre. Kjo gjendje, ka bër

Profesionet që pritet të paguhen dhe kërkohen më shumë në Shqipëri
  • 2017-01-29

Profesionet që pritet të paguhen dhe kërkohen më shumë në Shqipëri

Jeni financierë, specialistë IT, zhvillues programesh, inxhinierë ndërtimi, atëherë është koha juaj. Këto janë ndër profesionet më të kërkuara sot për sot në tregun shqiptar të punës, por edhe më të mirëpaguarat. Femrat, gjithnjë e më shumë po bëhen të kërkuara për po

Ish-badigardi i Berishës: Si u mor peng Tritan Shehu në Lushnjë dhe vizita Eduart Selamit
  • 2017-01-12

Ish-badigardi i Berishës: Si u mor peng Tritan Shehu në Lushnjë dhe vizita Eduart Selamit

Ish-badigardi i Sali Berishës rrëfen momentet më dramatike të vitit 1997. Marrjen peng të kryetarit të PD-së në Lushnje, kur përveç dhunës, edhe e poshtëruan në mes të stadiumit të qytetit. Izet Haxhia flet dhe për një vizitë të beftë të Eduart Selamit në shkurt 97 dhe rizgjedh

Si e morën peng Tritan Shehun dhe e poshtëruan në Lushnje. U fsheh për orë të tëra në një dollap. Kur Berisha u zgjodh president, rrahëm Olsi Ramën dhe festuam
  • 2017-01-12

Si e morën peng Tritan Shehun dhe e poshtëruan në Lushnje. U fsheh për orë të tëra në një dollap. Kur Berisha u zgjodh president, rrahëm Olsi Ramën dhe festuam

Ish-badigardi i Sali Berishës rrëfen momentet më dramatike të vitit 1997. Marrjen peng të kryetarit të PD-së në Lushnje, kur përveç dhunës, edhe e poshtëruan në mes të stadiumit të qytetit. Izet Haxhia flet dhe për një vizitë të beftë të Eduart Selamit në shkurt 97 dhe rizg

No Pic available
  • 2017-01-02

Gazetari hollandez: Bankat drejtohen keq. Britania tani është si Shqipëria

Gazetari Hollandes Loris Luyendijk ishte i ftuari i radhës në Tonight Ilva Tare në RTV Ora News. Ai ralizoi një projekt për ekonominë dhe financat botërore. Në intervistën ekskluzive ai foli për librin e tij  dhe për krizën financiare. Loris Luyendijk thotë se ka intëervistuar shumë

INTERVISTA/ Njihuni me fermeren 31-vjeçare nga Tirana me 250 kokë dhi
  • 2016-10-26

INTERVISTA/ Njihuni me fermeren 31-vjeçare nga Tirana me 250 kokë dhi

Nga Entela Resuli/DITA Në momente të vështira njeriut mund ti lindin ide të cilat në kushtet e rehatllëkut as nuk do të kishte çuar nëpër mend. Çfarë bën nëse mbetesh apo nuk gjen dot punë? Vajza me të cilën kemi folur sot e ka gjetur zgjidhjen. Ka ngritur një fermë me dhi. Po, p

No Pic available
  • 2016-09-28

INTERVISTA/ Mimoza Hafizi flet për partinë e re të Ben Blushit

Deputetja Mimoza Hafizi e ftuar në emisionin 5 pyetje nga Babaramo ka mbajtur qëndrimin e saj për çështjet aktuale politike duke u ndalur tek ligji i mbetjeve, ai i arsimit të lartë dhe tek mundësia e një partie të re me Ben Blushin. Do të doja ta nisnim bisedën nga votimi për li