Rezultate te kerkimit per termin: +Matematikn

Meta: total 11 / total_found 11 / time 0.000 / keyword[0] matematikn / docs[0] 11 / hits[0] 16 /
No Pic available
  • 2010-08-29

Goethe shkencëtar?!

Goethe shkencëtar?! Edhe pse tingëllon paradoksale, është e vërtetë, e për më tepër veshja nën të cilën gjatë gjithë jetës, Goethe dëshiroi më shumë ta shihte veten. Goethe shkenctar?! Edhe pse tingllon paradoksale, sht e vrtet, e pr m tepr veshja nn t ciln gja

No Pic available
  • 2010-08-26

Provimet e lirimit, datat për nxënësit e mbetur

Rezultatet e ritestimeve do t publikohen prpara 6 shtatorit, dat kur elet viti i ri shkollor 2010-2011 Nxnsit e arsimit t detyruar q kan rezultuar mbets n njrin nga provimet e lirimit, apo n t dy, nuk do ta humbasin vitin shkollor 2010-2011. Ministria e Arsimit dhe Shkencs ka vendosur t’u jap

No Pic available
  • 2010-07-23

Ligji i SHISH-it, shtyhet diskutimi me 24 orë

Meta, pro shtyrjes: Nuk kanë përfunduar konsultimet me NATO-n Ligji pr Shrbimin Informativ Shtetror ka shkaktuar debate t forta n seancn e djeshme plenare. Menjher pas nisjes s seancs, kreu i deputetve socialist, Gramoz Rui, ka krkuar t hidhet n votim shtyrja e tij nga ana e Kuv

No Pic available
  • 2010-07-04

Matematika, ende pa çmim Nobel

mimi “Nobel” sht nj mim ndrkombtar i caktuar nga qeveria suedeze dhe inspiruar nga Alfred Nobel (1833-1896), industrialist suedez dhe shpiks i dinamitit, nnshkruar nga Shoqata Suedi-Norvegji m 27 nntor 1895 n Paris. mimet jepen do vit q nga viti 1901 pr arritjet n Fiz

No Pic available
  • 2010-06-21

Muzeu i gjallë i Sokolit

Ramadan Sokoli është edhe enciklopedi e muzikës dhe e muzikologjisë, folkloristikës dhe historisë së artit Ndrsa po dilja prej nj shtpie t vogl tiranase, me oborr e me ndonj hurm e portokall, m’u kujtua Muzeu i Vatikanit. Qe dit e diel. Katrmbdhjet vjet m par, gjat nj

No Pic available
  • 2010-05-27

Provimi i Gjuhë-Letërsisë, pyetjet për çdo kapitull

Përqindja që zënë kapitujt e Gjuhës shqipe dhe letërsisë në provimin e parë të Maturës Shtetërore Vetm katr dit i ndajn t gjith maturantt nga provimi i par, i Letrsis, e t gjith duket se jan dukerifreskimin e fundit t njohurive, prpara se t prballen me pyetjet e provim

No Pic available
  • 2010-04-02

Matura, nis aplikimi për të diplomuarit jashtë vendit, dokumentet

Afati i pranimit të dokumenteve, një javë. Dokumentacioni paraqitet në Ministrinë e Arsimit T gjith ata q kan prfunduar shkolln e mesme jasht vendit dhe dshirojn t vijojn studimet e larta n Shqipri, duhet t paraqesin dokumentacionin prkats n Ministrin e Arsimit brenda dats 1