Rezultate te kerkimit per termin: +Matematik +Financiare

Meta: total 264 / total_found 264 / time 0.001 / keyword[0] matematik / docs[0] 3177 / hits[0] 5749 / keyword[1] financiare / docs[1] 57626 / hits[1] 87620 /
No Pic available
  • 2016-09-28

INTERVISTA/ Mimoza Hafizi flet për partinë e re të Ben Blushit

Deputetja Mimoza Hafizi e ftuar në emisionin 5 pyetje nga Babaramo ka mbajtur qëndrimin e saj për çështjet aktuale politike duke u ndalur tek ligji i mbetjeve, ai i arsimit të lartë dhe tek mundësia e një partie të re me Ben Blushin. Do të doja ta nisnim bisedën nga votimi për li

INTERVISTA/ Deputetja e PS-së flet për partinë e re të Ben Blushit dhe zbardh prapaskenat e ligjit të mbetjeve
  • 2016-09-27

INTERVISTA/ Deputetja e PS-së flet për partinë e re të Ben Blushit dhe zbardh prapaskenat e ligjit të mbetjeve

Deputetja Mimoza Hafizi e ftuar në emisionin 5 pyetje nga Babaramo ka mbajtur qëndrimin e saj për çështjet aktuale politike duke u ndalur tek ligji i mbetjeve, ai i arsimit të lartë dhe tek mundësia e një partie të re me Ben Blushin. Do të doja ta nisnim bisedën nga votimi për ligjin

No Pic available
  • 2016-09-11

Shqiptarja që u diplomua shkëlqyeshëm në Edinburg

Gjatë historisë Oksfordi ka nxjerrë burra e gra të adhuruar nga çdo sferë e veprimtarisë njerëzore, të cilët kanë studiuar ose kanë dhënë mësim në universitet. Midis tyre përmenden katër mbretër, 46 fitues të çmimit Nobel, 25 kryeministra, 18 kardinalë etj Historia e qytetit t

Libra të famshëm, të shkruar në burg
  • 2016-09-03

Libra të famshëm, të shkruar në burg

Shumë të dënuar për vepra të ndryshme penale kanë shkruar libra pas hekurave dhe si subjekt kanë historinë e jetës së tyre. Por shumë prej tyre janë bërë të famshëm për stilin e të shkruarit apo për historinë që i karakterizon. Në do të ju paraqesim librat më të famshëm, t

TARIFAT/ Sa i kushton një studenti shqiptar të studiojë jashtë
  • 2016-07-24

TARIFAT/ Sa i kushton një studenti shqiptar të studiojë jashtë

A ia vlen që prindërit të shpenzojnë mijëra euro për fëmijët e tyre për të pasur një diplomë perëndimore. Monitor sjell një guidë mbi tarifat e shkollave jashtë vendit dhe raportit kosto-përfitime Nga Ledina Loga Laura Metaliu, pas përfundimit të gjimnazit, ishte në dilemë se ku

Djali pa gjymtyrë gjeni në matematikë, luan edhe playstation |FOTO-VIDEO
  • 2016-07-19

Djali pa gjymtyrë gjeni në matematikë, luan edhe playstation |FOTO-VIDEO

Transmetuar më 13.07.2016 - 11:32 I lindur pa duar dhe pa këmbë, një 11-vjeçar ka pak arsye për të qeshur. Por në vend të kësaj, Tiyo Satrio ka mësuar që ta bëjë veten të lumtur duke luajtur në Playstation

FOTO/ Shqiptari, i treti në Olimpiadën e Matematikës në Hong-Kong, Ministria se mbështeti
  • 2016-07-15

FOTO/ Shqiptari, i treti në Olimpiadën e Matematikës në Hong-Kong, Ministria se mbështeti

Ky nxënës në foto është Gledi Kallço, i cili është renditur i treti në Olimpiadën Ndërkombëtare të Matematikës, e cila është zhvilluar në Hong-Kong. Kallço, i cili banon në Durrës, shkoi me shpenzimet e veta në Olimpiadën ku merrnin pjesë nxënës nga 119 vende të ndryshme