Rezultate te kerkimit per termin: +Mati

Meta: total 1000 / total_found 1138 / time 0.000 / keyword[0] mati / docs[0] 1138 / hits[0] 1536 /
Surprizon sërish PDIU në Peshkopi, rezultatet që ndajnë 6 mandatet e Qarkut
  • 2017-06-26

Surprizon sërish PDIU në Peshkopi, rezultatet që ndajnë 6 mandatet e Qarkut

Partia Demokratike nuk e ka rimarrë dot veten në Peshkopi, duke u renditur sërish e treta, ndërsa në vend të dytë renditet Partia Socialiste. Ndryshe nga zgjedhjet e shkuara, në Peshkopi, PDIU renditet e para me rreth 31 për qind të votave. Nga 6 mandate që ka Qarku, dy shkojnë për Part

No Pic available
  • 2017-06-04

Një vit nga dermatoza, fermerët e Klosit marrin lopët mes debateve

Në bashkitë e Matit dhe Klosit ka nisur ndarja e lopëve që dëmshpërblejnë bagëtitë e ngordhura rreth një vit më parë nga sëmundja e dermatozës nodulare. Rreth 330 krerë gjedhë ishte dëmi që u shkaktua për një periudhë tre mujore. Një kamion me 30 bagëti mbërriti në Klos ku u

No Pic available
  • 2017-05-30

Emrat e 194 kandidatëve të PD për Tiranën dhe 11 qarqet e tjera

OraNews ka siguruar edhe listën e plotë të kandidatëve të Partisë Demokratike të qarkut të Tiranës dhe të 11 qarqeve të tjera.    Qarku Tirane Ja 50 merat me të cilat PD kërkon të sigurojë fitoren në Tiranë  1. Lulzim Xhelal Basha 2. Orjola Hysni Pampuri 3. Rudina Aze

Çelsi prek titullin në Premier League
  • 2017-05-09

Çelsi prek titullin në Premier League

Çelsi përmbushi parashikimiet duke fituar 3-0 ndaj Middslesbrough dhe tashmë është vetëm një javë larg zyrtarizimit të titullit kampion në Premier League. Në Stamford Bridge ekipi i Kontes shfrytëzoi maksimalisht asistin që i dha këtë fundjavë Tottenham dhe përpara publikut të tij

No Pic available
  • 2017-03-24

Blushi shpërthen ndaj Nikollës: Je injorante! Rama, Blushit: Je mbeturinë e KPD-së

Ka shpërthyer në fyerje e akuza të ashpra replika mes ministres së Arsimit Lindita Nikolla dhe deputetit Ben Blushi në Kuvend. Lindita Nikolla ka qenë duke folur kur papritur ka sulmuar Ben Blushin që fliste nga vendi. Ti je një injorant ekzemplar, që shkruan libra e do të marrësh më qaf

No Pic available
  • 2017-03-23

Nikolla: Je dembel e delirant ekzemplar. Blushi: Je injorante totalisht

Debatet e forta mes kryeministrit Edi Rama dhe Ben Blushit kanë vijuar më pas kur ministrja e Arsimit Lindita Nikolla sulmoi deputeten e Libra Mimoza Hafizi por dhe deputetin Ben Blushi . Ben Blushi doli në foltore për tiu përgjigjur Nikollës, dhe më pas në foltore për të mbrojtur Nikollë

No Pic available
  • 2017-03-07

Forca detare shpëton dy persona, mbytet skafi në Sazan

Forca Detare shpëton një gomone me dy persona në bord, e cila rrezikonte të mbytej në det. Policia thotë se në orën 21:10 të mbrëmjes së të hënës, 6 mars 2017, në veriperëndim të Sazanit, ne distance 5 milje nga bregu, ka marrë njoftim se nje gomone me dy persona ne bord kërkonin