Rezultate te kerkimit per termin: +Matit

Total: 2805
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.343Z

"Ura e Matit po shembet"

Nje prej urave me te rendesishme ne Burrel, e njohur si Ura e Matit, gjendet ne rrezik shembjeje. Alarmin e kane dhene te paret efektivet e Policise Rrugore ne komisariatin e Matit dhe me pas prefektura e Dibres, te cilat i kane derguar letra Drejtorise se Pergjithshme te Rugeve. Zeqo Kolgjini, me d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:59.887Z

Demokratët, fushatë me “Korridorin e Matit”

 BURREL - Fushata e fundit elektorale është shoqëruar me paradokse të shumta në rrethin e Matit. Është shpikur “Korridori i Matit”, 4 pjesëtarë të një familjeje komisionerë në një qendër votimi, votohet në livadhin e një fshati, komisionerët fusin vetë fletë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.389Z

Korridori i Matit, burim për aksidente

Drejtuesit e mjeteve në zonën e Matit, apelojnë për ndërhyrje në aksin nacional që lidh veriun me kryeqytetin. Në rrugën e njohur dhe si Korridori i Matit,  ka gropa të stërmëdha, dhe rrëshqitje të shpeshta gurësh e dherash. Aksi nacional i njohur si Korridori i Matit është kthyer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:07.286Z

Ura e Matit, rrezik shembjeje

 BURREL/ HASAN PASHAMjetet e rënda mbi 23 tonë mund të rrezikojnë shembjen e urës së Matit. Drejtues të komisariatit të policisë dhanë dje alarmin në lidhje me amortizimin e urës së ndërtuar nga italianët në vitin 1939 dhe mundësinë e shembjes së saj. Shefi i komisariatit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.406Z

Beteja per Bashkine e Matit

brbrAdelina Farrici mesuesja e matematikes e cila u be kryetare e bashkise ne zgjedhjet e 8 majit te 2011-es kerkon tashme nje mandat te dyte ne zgjedhjet e 21 qershorit per te drejtuar Bashkine e Matit Ne kete beteje Farrici do te kete perballe ekonomistin Nezir Rizvani i perzgjedhuri i se djathtes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.624Z

Ura e Matit e amortizuar

Bllokohet në urën e Matit për rreth 3 ditë transporti i automjeteve të tonazheve të rënda. Shkak për këtë është bërë vendosja e tabelave në dy krahet e urës, sipas të cilave në urë nuk duhet të kalojnë automjetet me tonazhe të rënda me peshë jo mw shumë se 24 ton

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.672Z

A jane Kastriotet te Matit

17 janar 1476 dha shpirt ne moshen 62-vjecare pas 25 vjetesh lufte dhe betejash te ashpra Heroi yne Kombetar Skenderbeu. Ndonese dhe kjo date eshte kaluar jo me pak debate mes historianeve e studiuesve cfare akoma nuk ka marre pergjigje perfundimtare ne histori eshte origjina e Skenderbeut. Ne Stand

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama