Rezultate te kerkimit per termin: +Mato

Total: 578
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.471Z

Mato: Këto muaj alarmantë përmjedisin, jepen leje skandaloze

Të tjera rreth shkrimit Mjedisi, ministria asnjë raport për ndotjen TIRANE- Tranzicioni nga një qeveri në tjetrën po rezulton me mjaft rrezik për mjedisin në vendin tonë. Alarmin e jep Drejtori i Grupit “Ekolëvizja”, Xhemal Mato. I ftuar në Tv “A1 Report&rdq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.034Z

Tomi Mato, babai i regjisurës pogradecare

Nga Viola Shkulaku Kafeja e mëngjesit pranë liqenit është një ritual i përditshëm për të, tani në verë. Ndodhet i ulur në lulishten e lokalit. Afrohem. Nuk e njihja dhe as që e mendoja që para meje do të ndodhej një zotëri i vjetër në moshë. Është 88-vjeç, por energjia e tij p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.213Z

Familja e Mitrush Kutelit hedhnë gjyq biografin Tomi Mato

TIRANE- Një libër biografik për Mitrush Kutelin (Dhimitër Paskon) trondit, jo vetëm familjen e tij në Pogradec, por edhe studiuesit e letërsisë shqipe.Pa kaluar në asnjë filtër akademik, libri “Kuteli, kalvari i një jete plot brenga” e Tomi Matos u cilësua si “një nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.478Z

çelet ekspozita e piktores Rajmonda Mato

Piktorja e pedagogia e Liceut Artistik të Tiranës Rajmonda Mato shpërfaq në galerinë Fab të Akademisë së Arteve ciklin e grafikave të frymëzuar nga poetët mistikë si Tagor, ëhitman e Bodler. 30 punime në teknikën e kultivuar me besnikëri të gjilpërës së thatë flasin me gjuhën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.714Z

Xhemal Mato: Kimikatet, armë shfarosëse, sasi e madhe e groposur në Sarandë

Një sasi e madhe kimikatesh është gjetur e groposur në komunën e Lukovës, në qytetin e Sarandës nga shoqata AJMMI. (Agjencia Joniane e Mjedisit, Medias dhe Informacionit) Sipas ambjentalistit Xhemal Mato,dy kamionë të mbushur me pesticide, u gjendën të depozituara ditën e 14 korrikut, 

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.714Z

Sarandë, Mato: Kimikatet e zbuluara nëntokë armë shfarosëse, të izolohet zona

Sasia e madhe e  kimikatesh e gjetur e  groposur në komunën e Lukovës, në  Sarandë nga shoqata AJMMI. (Agjencia Joniane e Mjedisit, Medias dhe Informacionit),  u cilësuan armë shfarosëse nga ambjentalisti Xhemal Mato, i cili kërkoi izolimin e zonës. Është një armë shfarosëse në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.713Z

Xhemal Mato: Kimikatet, armë shfarosëse, gjendet sasi e madhe e groposur në Sarandë

Një sasi e madhe kimikatesh është gjetur e groposur në komunën e Lukovës, në qytetin e Sarandës. Sipas ambjentalistit Xhemal Mato, dy kamionë të mbushur me pesticide, u gjendën të depozituara në një sipërfaqe fushe prej 40 metrash. Në një intervistë për Ora News, Mato i quajti arm

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama